Jak vybrat vhodné prostěradlo

Ačkoliv je pro pohodlný a ničím nerušený spánek potřeba kvalitní matrace, zanedbávat byste neměli ani výběr vhodného prostěradla, které se také významně podílí na tom, jak se vyspíte. Nevíte, jak vybrat vhodné prostěradlo právě pro vás? Žádný strach, my vám poradíme.

Pokud hledáte vhodná prostěradla na svoji postel, nevybírejte pouze podle barev a rozměrů, ale zejména podle materiálového složení daných prostěradel. Každý materiál má jiné vlastnosti, a proto se nemusí hodit vždy a všem. Jaká prostěradla si můžete koupit nejčastěji?

Čtěte také: Daniela (29): Rozzářila jsem domov jarními dekoracemi. Použila jsem květiny i drobné detaily

Froté prostěradla

Froté materiál je v oblibě mnohých už spoustu let – a není divu. Jde o savý a na dotek příjemný materiál, proto si našel místo nejen v ložnicích, ale také v koupelnách a kuchyních. Froté prostěradlo se skládá z 80 % bavlny a 20 % syntetických příměsí. Froté prostěradla můžete používat v průběhu celého roku, ale nejoblíbenější jsou zejména v zimě, kdy se všem hodí pro své mírně hřejivé vlastnosti.

Prostěradla z mikroflanelu

Pokud patříte k těm, kterým je neustále zima, je pro vás prostěradlo z mikroflanelu/mikroplyše tím pravým. Na dotek jsou taková prostěradla velmi příjemná, mohou vám připomínat plyšový povrch, současně zde nedochází k uvolňování vláken. Mikroplyšová prostěradla rychle schnou a nemusí se žehlit.

Jersey prostěradla

Pokud chcete prostěradlo, které bude hladké na dotek, můžete vyzkoušet některé z oblíbených jersey prostěradel. Ta jsou vyráběna z 100% bavlny, díky čemuž jsou nejen dobře prodyšná, ale také skvěle sají. Jejich další vlastností je velká pružnost – je možné vypnout je až o 25 % jejich původní velikosti. I proto nejsou v těchto prostěradlech žádné syntetické příměsi. 

Nepřehlédněte: Spokojený spánek: Co do vaší ložnice rozhodně nepatří?

Saténová prostěradla

Saténové povlečení je vhodné pro všechny, co si chtějí užít doma i trochu luxusu. Saténové povlečení je lesklé, příjemné na dotek, navíc má vlastnosti, díky kterým jej můžete používat v průběhu celého roku. V zimě vás bude povlečení zahřívat, v létě vás naopak příjemně ochladí.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu