Jak vyřešit stínění oken v interiéru? Máme pár tipů!

Stínění oken je jednou z velmi častých otázek, kterou možná právě teď řešíte i vy. Venku se nám stále dříve stmívá, což znamená, že mnohem dříve musíme svítit a k nám domů je tak vidět jako do výkladní skříně některého obchodního domu.

Jestliže na svých oknech nemáte vyřešené stínění, pak nejen sousedům, ale i kolemjdoucím lidem nabízíte ničím nerušený výhled do vaší domácnosti. A když se nad tím zkusíte zamyslet: není to narušování soukromí?!

Už jen z toho důvodu je dobré nad stíněním oken v interiéru nějak popřemýšlet. Kdykoli během potřeby jednoduše zamezíte cizím lidem, aby k vám domů koukali jako do talíře.

Sobě a své rodině tak hravě zajistíte soukromí a pocit bezpečí, který je pro většinu z nás nedocenitelný. Máme pro vás několik tipů, s nimiž tento problém hravě vyřešíte. Tak se nechte inspirovat!


Rolety jsou dávno o něčem jiném

Když se řekne rolety, většina lidí si okamžitě vybaví nevzhledné kusy nepoddajné látky, které jim visely doma nebo které jako děti vídaly u babiček. Je pravda, že dříve nebyly rolety zrovna dvakrát pohledné, ale nutno dodat, že svůj účel hrdě plnily. V současné době jsou rolety o něčem úplně jiném.

Nejenže stále plně dostávají své primární funkci a dokonale tak stíní interiér, ale zároveň jsou na pohled daleko lákavější a změnou prošly i materiály, ze kterých se vyrábí. Co z toho plyne? Že se současných rolet rozhodně bát nemusíte, protože pro své provedení a originální design budou u vás doma dělat parádu!

Žaluzie představují nenáročnou klasiku

Mluvíme-li o stínění oken, možná vás napadají i žaluzie. Není se čemu divit, v současné době se jedná o nejvyužívanější variantu stínění. Žaluzie jsou na jednu stranu fajn, dají se instalovat i do atypických oken, snadno se ovládají a v negativním světle o nich nemůžeme mluvit, ani co se týče stínění – stíní totiž dobře.

Menší chybičku na kráse způsobuje nepraktičnost na údržbu, protože na žaluziích usedá prach. Nejedna hospodyňka nám potvrdí, že pokud chcete mít žaluzie čisté, musíte utírat lamelu po lamele, protože jinak se lámou nebo mačkají a tím se poškozují.

I závěsy slibují pěkný design

Třetí možností stínění oken, kterou si společně v dnešním článku představíme, jsou závěsy. I u těch má hodně lidí předsudky, zvláště pak starší generace, které si je dokážou v živých barvách vybavit z předešlých let. I v tomto případě nutno dodat, že současné závěsy nemají s těmi dřívějšími nic společného.

Změnily se materiály, které se používají pro výrobu, závěsy jsou teď daleko propracovanější a především mnohem lépe vypadají. Široká paleta barev a designů umožňují, že si každý dokáže vybrat to pravé, takže se jich určitě nemusíte obávat nebo se jim vyhýbat.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru