Jak vyřešit zařizování malého dětského pokoje

Každý rodič by přál svému dítěti velký, pěkný a vzdušný dětský pokoj. Realita je však často jiná – rodiče jsou rádi, když v jejich nevelkém bytě najdou vůbec nějaké místo, kam by své dítě ubytovali. Pokud jste i vy nuceni pracovat s tím, co máte (malým prostorem), máme pro vás pár tipů, jak vytvořit hezký dětský pokoj i na pár metrech čtverečních.

Malé nemusí znamenat nudné

Ačkoliv možná bydlíte v bytě, kde jsou sice malé pokoje, jistě chcete dopřát svému dítěti to nejlepší. A to i co se dětského pokojíčku týče. Podívejte se kolem sebe – prostor, který máte k dispozici, nikdy nenafouknete. I proto je třeba pracovat s tím, co máte. Pokud je naproti dveřím okno, pod něj umístíte pravděpodobně psací stůl, postel pak musíte umístit tak, abyste mohli otevřít dveře. Když ještě přidáte šatní skříň a skříňku na hračky, dost možná nebude mít dítě žádný prostor na hraní. A co s tím?

Čtěte také: Přestaňte vyhazovat skořápky z vajíček! Mají všestranné využití

Zdroj: Pexels

Hledejte různá řešení

Pokud zvolíte vhodné barvy a vše doplníte o postel, psací stůl a skříň, nikoho tím neurazíte. Jde však o poměrně standardní řešení, které není vždy tím nejlepším. Takový pokoj je všelijaký, ale rozhodně ne kreativní a veselí. Při zařizování se snažte odpoutat od země. Vám by jakožto dospělému stačilo vše jednoduše a minimalisticky, ale děti potřebují barvy.

Pokud stojíte před výzvou v podobě zařizování malého dětského pokoje pro rovnou dvě děti, doporučujeme vám pořídit jim palandu. Nejen, že ušetříte místo, ale i taková palanda může vypadat dobře. Časy, kdy šlo o postele připomínající vybavení chaty z minulého století, jsou dávno pryč. Postel na způsob palandy se však bude hodit i jednomu dítěti – vyberte postel s vyvýšeným spaním, pod ni pak můžete umístit skříňku, ale vytvořit i prostor na hraní.

Zdroj: Pexels

Postel nadzvedněte

Jak jsme již zmínili, postel pro své dítě můžete vyvýšit jako palandu – a pod ní mu můžete vytvořit prostor na hraní, případně pod ni umístěte psací stůl. Jestli prostor zůstane na hraní, vznikne tak dětská tajná skrýš, relaxační prostor, případně domeček na hraní. Záleží jen na vašich nápadech, zohlednit byste měli i nápady svých dětí, které budou v pokoji spát.

Nepřehlédněte: Zahrada v květnu. Čím vás překvapí?

Pokud se vám nápad s palandou nelíbí, postel zvedněte jen trochu – tak, aby pod ní vznikl prostor, kam můžete umístit šuplíky. Když postel zvednete ještě trochu víc, vejde se pod ni i skříňka na hračky nebo dětské oblečení.

A co textilie? Čarujte s nimi

Stejně jako všude jinde v interiéru, i v dětském pokoji byste neměli šetřit na textiliích. Pokoj je třeba doladit do stylu, který se vašemu dítěti líbí. Kromě různých dekorací a tapet jsou to právě textilie. Záclony, závěsy, přehozy a polštáře ve vhodných barvách a motivech vám pomohou k tomu, abyste z obyčejného dětského pokoje udělali pokojíček snů.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT