Jak zařídit dětský pokojíček, aby se líbil a zároveň dobře sloužil

Jakmile tento den nastane i u vás, nelekejte se, že vás to zaskočí. Většina rodičů se prvně zalekne toho, jaký úkol před nimi najednou stojí. Chtějí pro své dítě jen to nejlepší a není se tak čemu divit, že při zařizování pokojíčku nejdříve nevědí, co by v něm nemělo chybět, jak jej vymalovat a jak poskládat nábytek, aby se dítěti v pokojíčku líbilo a aby mu zároveň plnohodnotně sloužil.

Základem je postel s kvalitní matrací

Nejdůležitější součástí dětského pokojíčku je jednoznačně postel. Jenže postel sama o sobě toho moc nezmůže – je to jen skořápka, která sice může krásně vypadat, ale kvalitní a plnohodnotný spánek vašemu dítěti nezaručí.

To udělá matrace, jejímuž výběru byste měli věnovat dostatek pozornosti. Správná matrace totiž dokáže rozložit dětskou váhu tak, aby nedocházelo k deformaci páteře. Samozřejmostí by měla být prodyšnost, aby v ní nevznikalo vlhko a netvořili se plísně.

Jaká podlahová krytina bude ideální?

Když se řekne podlaha v dětském pokoji, většina lidí si představí barevný koberec, který má veselý motiv. Celoplošný koberec je samozřejmě jednou z možností – výborně tlumí hluk, což oceníte především v případě, kdy bydlíte v paneláku. Navíc zajistí, že se dítko nesmekne a nebude mu zima.

Další alternativou je plovoucí podlaha, která vypadá dobře, snadno se udržuje a v případě, kdy ji zkombinujete s podlahovým topením, zajistí dítěti i příjemné teplíčko. Nevýhodou je, že klouže a je tady potřeba dítěti pořídit protiskluzové ponožky nebo bačkory s protiskluzovou podrážkou.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu