Jak žije Jason Statham ve svém elegantním domě v Malibu?

Anglický herec Jason Statham rozhodně neměl v plánu koupit si plážový dům v Malibu, avšak životní osud zasáhl jinak. Ve chvíli jeho koupě ani netušil, zda to bude dobrá investice, nebo přijde o své těžce vydělané peníze. Všechno se ale změnilo po návštěvě Malibu s jeho přáteli, po čemž byl herec tak ohromen, že si jeden dům musel pořídit. Přeci jenom se ve Velké Británii na vyhřátou pláž u moře jen tak nedostanete.

Statham si vybral nejlepší dům široko daleko

Na první pohled se nejedná o typickou vilu, ve které má žít hollywoodská hvězda. To ani Statham nechtěl, protože toužil po krásném domečku na pláži s blízkostí moře. Původně se jednalo o surfařskou chatrč, kterou anglický herec ihned po zakoupení přestavěl. Budova si však zachovala základní architektonické prvky, mezi které bezpochyby patří okno s výhledem na pláž a moře, cihlový krb a typická šikmá střecha.

Jak vypadá dům zvenku?

Při prvním pohledu na exteriér budovy ani nepoznáte, že zde kdysi stála rozpadlá surfařská chatrč. Venkovní vzhled je tvořen z černých cedrových šindelů s měděnými okapy natřenými na zeleno. Jason Statham všechny překvapil tím, že se rozhodl použít hned několik materiálů z různých typů budov. Chtěl totiž zachovat celý koncept, avšak požadoval, aby byl celý dům odolnější a robustnější.

Jak vypadá interiér?

Při zařizování interiéru se potvrdila hercova tvrdohlavost. Rozloučil se s návrhářem a otěže přestavby převzal do vlastních rukou. Odmítal se totiž smířit s jeho filozofií, protože má Jason Statham daleko raději elegantní a starý dánský nábytek. Nechtěl, aby interiér domu působil příliš honosně, a tak se snažil vytvořit spíše útulný prostor pro bydlení. Od svého dánského kamaráda získal nejenom několik kusů nábytku, ale také znalosti, jak se zařizuje dům v severském stylu.

Asi byste netipovali, že Jason Statham bydlí v relativně skromném domě na pláži v Malibu. Ještě více obdivuhodné je, že si prakticky celou stavbu zařídil sám, bez velké pomoci vlezlých návrhářů.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT