Jaké jsou ty správné květiny do ložnice? Máme pár rad

Člověk prospí tolik času, že je třeba si místo odpočinku, co možné nejvíce zkrášlit. Květiny jsou nejen příjemným němým společníkem, ale také jednoduše ozdraví a zútulní interiér.  Pokud máte občas problémy se spaním, třeba i skrze správný výběr květin, nebudete muset před spaním počítat ovečky. Navíc pokud máte byt například v centru města, tak nelze vždy větrat kvůli smogové situaci, nebo kvůli hluku. Pokojové rostliny se o vzduch v bytě postarají non – stop a to výměnou za kapku vody.

Ne všechny květiny jsou vhodné do ložnice. Květiny čistí vzduch a zkvalitňují spánek. Slouží i jako lapače prachu. Přečtete si triky, jaké pokojové rostliny preferovat.

Není květina jako květina

Gerbera – čistička vzduchu a milovnice slunce

Nejenže pozvedne interiér svojí vizáží, ale díky její přítomnosti se bude snadno dýchat. Umístěte jí, ale raději na slunné místo. Odměnou budou pestrobarevné květy.

Levandule – aromaterapie v jednom

Asi vás nepřekvapí, že právě levandule patří mezi favority. Pomáhá celkově zklidnit tělo i mysl a napomáhá k hlubokému, kvalitnímu spánku. Levandule na nočním stolku nahradí prášky na spaní – a to jak v květináči, tak i v sušené podobě jako dekorace!

Aloe vera – uvolňovač kyslíku

Aloe je silný bojovník proti špatnému vzduchu v domácnosti, uvolňuje kyslík po celou noc. Jeho dalším neméně podstatným bonusem je nenáročnost a odolnost. Navíc pokud je vzduch v místnosti nekvalitní, objeví se na jeho listech tmavší skvrny.

Anglický břečťan a eukalyptus – pro všechny astmatiky

Další super pokojovou rostlinou je břečťan, ten odstraní přes 90 % nečistot za pouhých 12 hodin. Zbystřit by měli astmatici a pořídit si alespoň jeden květináč do ložnice.  Eukalyptus díky silicím působí antibakteriálně a uklidňuje dýchací cesty.

Lopatkovec – všestranný pomocník

Kdo by to byl řekl, že tato nenápadná a elegantní květina toho svede tolik. Odstraňuje toxiny a vlhčí vzduch. Odmění vás dvakrát do roka i krásnými květy.

Zelenec a fíkus – pomocníci s formaldehydem

Pokud máte nově zařízenou ložnici, určitě si zelenec a fíkus pořiďte. Pomůžou vám od formaldehydu, nejčastější škodliviny, které obsahuje koberec a nový nábytek.

Samotný počet rostlin, které do ložnice umístíte, rozvažte podle rozlohy místnosti. Aby jste přes zelenou džungli našli bezproblémově postel.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 48 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 48 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199