Jaké nejčastější chyby děláte při rekonstrukci? – 2. část

V předchozím článku týkajícím se nejčastějších chyb při rekonstrukci jsme se zaměřili na prvních pět nejčastějších problémů, s nimiž se můžete při rekonstrukci setkat. V dnešní druhé části se spolu podíváme na dalších 5 nejčastějších nešvarů. Jaké to jsou?

Chyba č. 6: Jdete do toho bez smlouvy

Mnoho řemeslníků je levných, ale na úkor tohoto faktu často pracují bez smlouvy. Vy si je však bez smlouvy nikdy nenajímejte – smlouva vám ušetří spoustu starostí a peněz v případě reklamace. Věnujte svoji pozornost popisu prací, ale i dodaných materiálů. Vyhnete se tak zvyšování nákladů kvůli případným nedorozuměním. Firma bez vašeho souhlasu nesmí dělat žádný náhradní řešení, která by se navíc promítla v ceně. Na tomto faktu ve smlouvě trvejte. V ní mějte uvedenu i technickou dokumentaci, ceny, materiálové položky, termíny a případné sankce při jejich nedodržení.

Zdroj: pexels.com

Chyba č. 7: Rekonstrukce je neuvážená

Ne každá rekonstrukce je dobrá rekonstrukce – o tom, zda ji provedete, přemýšlejte dostatečně dlouhou dobu dopředu. Myslete na to, že svoji nemovitost budete chtít třeba někdy prodat. Myslete na lokalitu, v níž se nemovitost nachází. Když investujete vysokou částku do paneláku na vesnici, jen těžko se vám vaše investice vrátí – zanedbaný vchod do bytového domu či domy v sousedství totiž nezměníte.

Čtěte také: Kateřina (26): 4 vychytávky, které zjednodušují mou práci v kuchyni

Chyba č. 8: Příliš levný materiál

Pokud chcete ušetřit na materiálu, do rekonstrukce se raději ani nepouštějte. Kvalitní materiály jsou sice dražší, ale vydrží vám mnohem déle. Pokud nechcete platit plnou cenu za kvalitní materiál, počkejte si na slevy či výprodeje. Při nákupu u jednoho obchodníka se často můžete setkat také s množstevní slevou. O kvalitě materiálu se přesvědčte před tím, než jej urychleně nakoupíte. Na druhou stranu – snažte se ani nepřeplácet. Cena často nemluví jen o kvalitě materiálu, ale především o jeho značce.

Zdroj: pexels.com

Chyba č. 9: Chybné načasování

Pokud chcete rekonstruovat více věcí najednou a máte na to finanční prostředky, bydlete dočasně jinde a celou rekonstrukci se snažte provést najednou. Práce na sebe budou navazovat, nebudou vás obtěžovat dodělávky, navíc budete uklízet jen jednou. Pokud nemáte dost peněz, počkejte a našetřete tolik, kolik potřebujete. Pokud budete rekonstruovat postupně, připravte se na to, že budete žít ve společnosti hluku, prachu a nepohodlí.

Nemluvě o nefunkční toaletě či koupelně ve chvíli, kdy budete rekonstruovat jen tyto místnosti. Pokud si chcete na průběh stavebních prací dohlédnout a chcete zůstat v bytu, snažte se vymyslet náhradní řešení pro svoje děti, kterým při přítomnost na stavbě nesvědčila. Využijte chvíle, kdy budou mít ve škole prázdniny a odvezte je na víkend či týden k jejich prarodičům. 

Nepřehlédněte: Začínáte chovat domácího mazlíčka? Máme pro vás tipy

Chyba č. 10: Špatné vyměřování

I špatně vyměřené milimetry mohou způsobit pořádné problémy, pokud právě rekonstruujete. I proto buďte při vyměřování prostoru důslední – velmi snadno by se mohlo stát, že byste si nadělali spoustu zbytečných starostí navíc. Když si nebudete v měření jistí, nechte si poradit od profesionála. 

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu