Jakou barvu do ložnice?

Prostředí ložnice má vliv na kvalitu našeho spánku. Pokud vás zajímá, jaký vliv může mít barva ložnice na jeho délku, zaujme vás studie společnosti Travelodge, která zkoumá průměrnou délku spánku podle barvy, která dominuje v ložnici, Jakou barvu tedy zvolit?

Zelená

Zelená je nejběžnější barva v přírodě a obecně se tvrdí, že uklidňuje. Ve velkých městech je zeleně málo a je dobré čas od času vyrazit do přírody. Není tedy překvapením, že zelená je vhodná barva i do ložnice. V zeleně vymalované ložnici průměrně lidé spí 7 hodin a 36 minut. Volit můžete od světle zelené až po tmavou mechovou. Zelená barva přinese do vaší ložnice pocit bezpečí a klidu.

zdroj: shutterstock

Modrá

Další přírodní barvou je modrá. Modré je nebe, voda a modrá je také nejvhodnější barva do ložnice. Modrá také vyvolává pocit klidu a jedná se o studenou barvu. To je příjemné zejména v létě. Pro rychlé usínání je vhodné mít v ložnici teplotu o pár stupňů nižší než ve zbytku domácnosti.  Průměrná délka spánku v modrých ložnicích je 7 hodin a 52 minut.

Žlutá

Optimistická a živá žlutá barva je také překvapivě vhodnou barvou do ložnice. Žlutá vás ráno jako slunce vytáhne z postele a dá energii pro celý den. Průměrná délka spánku v ložnici této barvy 7 hodin a 40 minut.

Červená a Fialová

Červená je barvou vášně a pracovitosti. To bude asi jedním z důvodů, proč se červená barva do ložnice nehodí vůbec. Nejhůře však dopadla fialová. Ve fialové ložnici je průměrná délka spánku pouze 5 hodin a 56 minut.

zdroj: shutterstock

Autor: Bára Králová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu