Jakou podlahu zvolit na balkon či terasu? Na výběr máte z mnoha možností

Na balkoně či terase nyní budete trávit valnou část vašeho volného času. A práv podlaha je tím, co vaší terase propůjčí tu pravou tvář. Z jakých podlahových krytin si v tomto směru můžete vybírat? Myslete na to, aby daná podlaha ladila se zbytkem vašeho exteriéru, popřípadě interiéru.

Klíčové vlastnosti

Podlahová krytina, kterou umístíte na vaši terasu či balkón, by měla být především odolná! Přeci jen ji budete aktivně používat, navíc na ni bude celý den pařit slunce a musí odolat všem vnějším vlivům i změnám teplot. Proto v otázce podlahy vsaďte na co nejvyšší odolnost, kvalitu a co nejmenší nároky na údržbu.  

zdroj: pxhere.com

Zámková dlažba

Zámková dlažba je klasikou, kterou nic nezkazíte, ale ani s ní neohromíte. Můžeme ji označit za nenáročnou podlahu, která vyžaduje jen minimální údržbu. Ideální je volit zámkovou dlažbu mrazuvzdornou. Nevýhodou je jen to, že velmi ráda vsakuje olej a další tekutiny. Dnes se zámkové dlažby neprodávají jen v podobě nudných šedých kostek, ale i v mnohem zajímavějších designech.

Keramická dlažba

Další možností je keramická dlažba, u které je nabídka designů obrovská. Hledejte vždy mrazuvzdornou, protiskluzovou a snadno udržovatelnou keramickou dlažbu.

Dřevo

Dřevo vypadá na terase i balkoně opravdu krásně a působí hřejivým dojmem. Dřevěná podlaha však vyžaduje pravidelnou péči, například ji alespoň jednou za rok natřít speciálními přípravky.

zdroj: pxhere.com

Kompozitová prkna

I když vypadají na první pohled zajímavě, příjemné na bosou nohu příliš nejsou. Pokládka je podobná jako u dlaždic a vždy musíte myslet na mírný sklon, aby u ní fungoval odtok vody.  

Dřevoplast

Na balkon či terasu ideální materiál. Působí stejně dobře jako dřevo, ale má dobré vlastnosti jako plast. Snadno se pokládá a cena je také velmi příznivá.

Nepřehlédněte: Dřevěné podlahy nás provázejí odnepaměti. A jak se zdá, bude tomu tak i nadále.

Přírodní kámen

Přírodní kámen nemusíte nijak natírat, ani udržovat. Pravdou je, že se tento velmi těžký materiál nehodí na malé balkony. Jeho výhodou je nenasákavost a to, že časem nemění barvu. Přírodní kámen však může více klouzat a prorůstat mechem.

zdroj: pxhere.com

Umělý trávník

Hledáte-li zajímavé osvěžení, možná je pro vás tou pravou volbou umělý trávník. Dnes se prodává široké spektrum hrubosti, délky a barvy umělého trávníku. Umělý trávník tak může být také velmi příjemný na dotek.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu