Jdete na piknik? Víme, co by vám nemělo chybět

Patříte mezi milovníky svačin, snídaní nebo večeří v trávě? Vzhledem k tomu, že se pomalu, ale jistě otepluje, nebude vám v romantickém pikniku bránit už zhola nic. Když mu bude předcházet příjemný výlet, kde vám vyhládne, bude příjemné usadit se na deku, otevřít koš plný jídla a užívat si. Pokud však nepatříte k těm, co si snění sendvič zabalený do ubrousku a chcete jíst více stylově, jsou naše tipy určené právě vám.

Deka vám rozhodně nesmí chybět

Ačkoliv vypadá vysedávání přímo v trávě velmi romanticky, rozhodně nechcete, aby vám pod oblečení vlezli mravenci a další brouci. Nemluvě o zelených skvrnách z trávy, které se perou opravdu špatně. Pokud jste však zvyklí brát s sebou na piknik deku, děláte dobře. Nejen, že se neušpiníte, ale také nebudete muset hledat drobnosti zapadlé v trávě.

Zdroj: Pexels

Čtěte také: Tipy na nenáročné rostliny, jejichž pěstování zvládne každý

Ačkoliv si s sebou můžete vzít nějakou starší deku, kterou vozíte neustále v autě, mnohem lepší volbou je pořízení piknikové deky, která nejen že vypadá velmi stylově, ale navíc je skladná, protože je opatřena různými popruhy či pásky. Takové deky mají často jednu stranu nepromokavou, takže vás neohrozí ani ranní rosa.

Piknik bez piknikového koše? Není piknik

Jistě sami uznáte, že bez piknikového koše plného sendvičů, ovoce, ale i nějakého dobrého pití, by piknik nebyl tím správným piknikem. Ano, sice záleží na tom, jak jste nároční a jaký výlet plánujete. Nebo zda budete jen na své zahradě. Velkou výhodou piknikových košů je však fakt, že jsou často vybaveny nádobím, příbory, skleničkami, ubrousky; někdy nechybí ani slánka s pepřenkou. Prostě vše, co byste mohli při svém venkovním posezení s nejbližšími potřebovat.

Nepřehlédněte: Domácí kompostování je stále oblíbenější i ve městech

Pokud jste turisti, kteří se rádi procházejí po přírodě, můžete vyměnit klasický piknikový koš za speciální batoh, který je vybaven podobně jako zmíněný piknikový koš.

Zdroj: Pexels

Na pikniku s grilem? Proč ne?!?

I když s sebou nebudete přenosný gril nosit na celodenní výšlap, pokud se chystáte jen do parku, vzít ho s sebou můžete. Takový gril je skladný, dobře se s ním manipuluje a k jeho provozu vám bude stačit troška uhlí. Nikdo vám nevynadá za rozdělání otevřeného ohně, ale současně si pochutnáte i na teplých pochoutkách – a to nejen na opečeném špekáčku, ale klidně i na zapečeném toastu či steaku.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
Tagy:
zavřít reklamu