Je smutné uklízet vánoční dekorace, ale všechno jednou končí, i Vánoce. Jak co nejlépe zvládnout povánoční úklid?

Uklízení po Vánocích je vždy hořkosladká událost. Je smutné rozloučit se s magií svátků, na druhou stranu získáte zpět prostor, který vánoční dekorace a stromeček zabíraly. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše pocity, jde o úkol, který se nevyhnutelně musí udělat. Ale můžete se rozhodnout, že to uvidíte jako příležitost! Existuje několik věcí, které můžete udělat nejen proto, aby váš úklid byl příjemnější, ale můžete se také připravit na svátky příští rok. Podívejte se na tipy, jak z úklidu co nejvíce vytěžit.

Ať je to zábava!

Obávaný úklid je jen horší. Když se obáváte, trpíte dvakrát. Takže si pusťte hudbu, zapojte rodinu a s úsměvem se do toho pusťte! Než začnete s čištěním, pomocí telefonu vytvořte několik fotografií. Jestliže se vám líbilo, jak jste si vše uspořádali, fotografie vám pomohou příští rok znovu vytvořit dekorace, které měly letos takový úspěch!

Seznam úkolů a poznámky pro další rok

Anketa: Pomáhají vám děti s povánočním úklidem?
Celkem hlasů: 365

Udělejte si seznam úkolů, které je třeba splnit, a rozhodněte se, s jakými úkoly chcete pomoci. Může to být kvůli obtížnosti úkolu nebo o vybrání činností, se kterými mohou pomoci děti, aby se také zapojily. Napište si připomínky pro příští rok, které uložíte spolu s dekoracemi. Možná si budete chtít připomenout dekorace, které se letos rozbily a příští rok bude potřeba koupit nové. (Nebo je pořiďte v nadcházejících dnech, protože většina sváteční výzdoby bude všude výrazně zlevněna!)

Vytvořte si ozdobný úložný box

Úložné boxy jsou skvělé, protože udrží vaše ozdoby v bezpečí během roku. Ozdobný box je navíc pěknou připomínkou Vánoc. Světýlka uložte tak, aby se nezamotala. Nejlepší je svinout světelný řetěz kolem kusu kartonu, příští rok tyto vychytávku určitě oceníte! Ponechejte si také zbylý nezničený balicí papír, je škoda ho vyhazovat, když bude potřeba zase za rok.

Recyklujte stromeček

Pokud po svátcích potřebujete zlikvidovat živý vánoční stromek, podívejte se na internet a zjistěte, kde, kdy a jak vaše město shromažďuje stromy, které mají být kompostovány. Kompostování stromků je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také vytváří skvělý kompost pro zahradníky a stromky nezabírají místo na skládce. Předtím se ovšem ujistěte, že jste ze stromečku odstranili všechny ozdoby. Stačí stromek poválet po trávníku a zapomenuté ozdoby z něj vypadnou.

Zkontrolujte skvrny i ledničku

Prohlédněte koberec, čalounění a ubrusy, zda na nich nezůstaly skvrny. Čím déle tam skvrnu zanecháte, tím těžší bude je odstranit, takže si ušetřete spoustu času a úsilí tím, že tyto skvrny odstraníte hned teď! Také vyčistěte ledničku. Vyhoďte stará jídla, prošlé potraviny a jiné povánoční zbytky.

Inventář vánočních přání

Vezměte si soupis vánočních přání, které jste dostali letos. Vytvořte tabulku, kam si zapíšete, od koho jste dostali vánoční přání a proveďte potřebné aktualizace. Příští rok budete přesně vědět, komu přáníčko zaslat!

Hlavně si hlídejte úsměv a zapojení celé rodiny! Ne, že se ostatní budou povalovat na gauči!

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT