Kam s ní? Tentokrát o květinách

Pokud sledujete současné trendy, určitě jste si všimli, že v poslední době zájem o domácí rostliny, kaktusy a sukulenty výrazně stoupá. Jde o součást všeobecného trendu příklonu k přírodě a k přírodním materiálům, jako je dřevo, kov, sklo a kámen. Byty se často proměňují v oázy, kam právě živé květiny vnášejí přirozenou krásu a atmosféru. Umístěte je proto tak, aby jejich krása pořádně vynikla!

Kam květiny usadit?

Na trhu je nepřeberné množství stolků a poliček na květiny, od těch zcela běžných až po originální solitéry. Důležité ale je, aby květinový stolek či podstavec do interiéru dobře zapadl.

Minimalisticky zařízené místnosti ocení jednoduchý hranatý model například z betonu či terazza, k industriálnímu stylu se bude nejlépe hodit lehký celokovovový typ a ve skandinávsky laděném bytě se bude nejlépe vyjímat dřevěný stojan, například s bílými prvky.

Stylový interiér vkusně doplní originální dekorativní stolek z lakovaného dřeva nebo z kovu a venkovský typ interiéru nejlépe doladí standardní přírodní ratanový nebo dřevěný stolek.

Tipy pro uchování rostlin

Jednoduchý kovový rám pro dvě rostlinky. Jedná se o obyčejnou kovovou konstrukci, která má nahoře i v poličce připravený kruhový ovál pro vsazení květináče. Skvěle se zde vyjímají květiny v kulatých květináčích, které můžete dokonce natáčet různými směry!

Standardní hranol lze zvolit v provedení z jakéhokoli materiálu, vždy perfektně ladícího k ostatním doplňkům v místnosti. Květinu na něj můžete postavit jak maličkou, tak i obřích rozměrů, stolek přesto žádoucí pozornost přitáhne.

Možná i vy patříte k lidem, pro které je byt plný rostlin nutnou a příjemnou protiváhou sterilního prostředí v zaměstnání a hektického životního stylu vůbec. Květiny zdravě ovlivňují ovzduší a prostředí, kde rostou, a vám dokáží skvěle zlepšit náladu.

Pořiďte jim proto pěkné stojany, podstavce nebo stolky, které si určitě zaslouží!

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT