Kancelářská sponka, malý kousek kovu s překvapivým množstvím využití

Vzhledem ke svému názvu je tento drobný předmět skvělým pomocníkem všech, kdo se ve své práci dennodenně setkávají s nejrůznějšími papírovými dokumenty a písemnostmi. I když se množství papíru v kancelářích díky moderní technice v posledních letech výrazně snížilo, existenci kancelářských sponek to nijak neohrozilo. Tuto drobnou pomůcku, mimochodem první sponky se objevily již před více než 150 lety, můžete využít i k mnoha dalším činnostem. Kterým?

Čištění kartáčů a malých prostor

Kancelářskou sponku nemusíte vždy používat pouze v jejím klasickém tvaru, ale lze ji rozložit a učinit z ní šikovný nástroj, například na čištění nejrůznějších věcí, včetně kartáče na vlasy či kartáče, kterým pravidelně vyčesáváte srst vašeho čtyřnohého mazlíčka. Dalším šikovným použitím rozložené kancelářské sponky je čištění malých a úzkých prostor. Stačí sponku omotat kouskem papírové utěrky a proniknete i do nejmenších zákoutí, například u elektroniky. Nejrůznější prostředky, které mají rozprašovač nebo víčko s malým otvorem, se mohou při běžném používání ucpat. Stačí rozložená kancelářská sponka a otvor jednoduše uvolníte.

Zajištění balicího papíru

Blíží se Vánoce a s nimi i doba balení dárků. Právě ve spojení s balicím papírem, který má tendenci se po prvním použití neustále rozvíjet a rozbalovat, kancelářskou sponku využijete. Stačí konec každé role po smotání zajistit sponkou a žádného rozbalení už se nemusíte obávat. Role balicího papíru můžete pohodlně uskladnit až do dalšího použití.

zdroj: pixabay.com

Nasazení náramku

Snažíte se už několik minut marně nasadit a zapnout řetízkový náramek, ale nedaří se, neboť vám stále sjíždí z ruky? Vezměte si na pomoc kancelářskou sponku. Nejprve si ji musíte mírně uzpůsobit. Uchopte menší háček kancelářské sponky a ohněte jej na opačnou stranu, aby sponka vytvořila tvar písmene S. Poté nasaďte jeden kroužek náramku na háček na jednom konci kancelářské sponky. Držte ruku nataženou s dlaní nahoru a umístěte kancelářskou sponku tak, aby kroužek náramku byl uprostřed zápěstí. Druhý konec sponky si přidržujte prsty ruky. Volnou rukou si následně náramek zapněte.

Uzavírání rozbalených sáčků

Ztratili jste kroucený drátek od balení toustového chleba? Vezměte si kancelářskou sponku a sáček s ní jednoduše zajistěte. Podobným způsobem můžete uzavřít také otevřené sáčky s brambůrkami a dalšími pochutinami.

Vytvoření dočasného lemu na oblečení

Kancelářská sponka vám může pomoci také s oblečením. Začal se vám znenadání párat lem sukně? Vezměte si na pomoc několik sponek a lem zajistěte. Podobně můžete také přidržet rukávy košile či trička s dlouhým rukávem, abyste si je při mytí nádobí nenamočili.

Náhradní kroužek ke klíčům

Odjíždíte na dovolenou a chcete dát sousedce klíč od schránky, aby vám mohla vybírat poštu? Ne vždy máme po ruce náhradní kroužek na klíče a samostatný klíč bez ničeho je náchylnější k tomu, aby někam zapadl nebo se ztratil. Zavěste klíč místo toho na kancelářskou sponku, kterou si sousedka navíc bude moci jednoduše připevnit ke svazku vlastních klíčů.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu