Kde žije britská královská rodina?

Všichni asi víme, že britská královna Alžběta II. žije v Buckinghamském paláci společně se svým manželem. Nebo snad ne? Tento královský palác je totiž oficiálním pracovním sídlem britské královny, ale nejvíce času tráví na hradě Windsor.

Během srpna a září bychom mohli Alžbětu II. zastihnout na hradě Balmoral ve Skotsku. Každé Vánoce potom tráví v Norfolku. Kde bydlí ostatní členové královské rodiny?

Princ Charles a vévodkyně z Cornwallu Camilla

V roce 2003 se princ Charles oficiálně nastěhoval do londýnské rezidence Clarence House, kde žila královna matka od roku 1953 až do své smrti v roce 2002. Vévodkyně Camilla ráda přiložila ruku k dílu, a aktivně koordinovala rekonstrukce domu. Po svatbě s princem Charlesem zvolili právě Clarence House svým oficiálním rezidenčním sídlem. Mimo jiné zde jako malí bydleli i princ William a Harry.

null

null

Vévoda a vévodkyně z Cambridge

Od poloviny roku 2017 je oficiálním sídlem prince Williama a vévodkyně Kate Kensingtonský palác. Právě v té době se totiž William rozhodl opustit služby v britské armádě, aby se mohl více soustředit na královské povinnost. Poslední dobou v nich totiž daleko více zastupuje svou babičku Alžbětu II. Rodina se rozhodla pro tento palác i proto, aby mohl malý princ George navštěvovat prestižní školu v Londýně.

null

null

Princezna Anna, dcera Alžběty II.

Princezna Anna je jedinou dcerou královny Alžběty II. a v současné době udržuje londýnské sídlo v paláci svatého Jakuba. Většinu času ovšem tráví se svým manželem Timothy Laurencem v parku Gatcombe v Gloucesteru. Její dcera Zara Tindall se v roce 2013 přestěhovala do venkovského statku, takže žije v ústraní od královského života. Obě princezny jsou vášnivé jezdkyně na koních, takže je můžeme nejčastěji spatřit v sedlech anglických plnokrevníků.

null

null

I když si britská královská rodina žije v přepychu, rozhodně se jím nějak nechlubí. Chtěli byste žít v nějakém podobném sídle a profitovat z členství v královské rodině?

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT