Když pes okupuje byt! Poradíme, čemu se vyhnout

Pes je nejlepší přítel člověka. To sice ano, ale pokud ho necháte v bytě příliš dlouho samotného, může se proměnit v nepřítele. Je schopný si zkrátit dlouhou chvíli čekáním na vás tím, že rozkouše oblíbené boty, nebo se pustí do sedačky. Co udělat proto, aby vaše věci i pes zůstali v bezpečí?

Samozřejmě nejde jen o zničené věci, ale je třeba byt řádně připravit na nového spolubydlícího. Některé nástrahy v něm mohou být nebezpečné! Pojďme si projít, na co je třeba si dát pozor.

Pozor kluzká podlaha

Čerstvě vytřená podlaha je nástraha i pro normálního smrtelníka. Pády při uklouznutí bývají velice bolestivé. Pes má sice čtyři nohy a tím pádem větší pravděpodobnost, že neupadne, ale kluzký povrch mu znepříjemňuje pohyb v bytě. Navíc případné škrabání drápků po podlaze může rušit sousedy. Praktické jsou matné dlaždice, přírodní linoleum – tedy to co, je odolné vůči poškrábání a je snadno omyvatelné. Nebudeme si nic nalhávat, mít psa v bytě znamená velmi časté vytírání pořád dokola. Vyvarujte se kobercům, jsou sice ideální na pohyb – skvěle izoluje škrabání, ale jejich údržba se může stát noční můrou. Raději kombinujte dlaždice s kobercovými předložkami, které jdou vyklepat, nebo dokonce čas od času vyprat.

Nebezpečí z výšky

Projděte si byt a eliminujte nebezpečí věcí, které by na psa mohly spadnout. Dlouhé závěsy by mohly snadno skončit v zubech vašeho miláčka. Pozor na kabeláž, do které se může zamotat a následně shodit i s elektronikou dolů ze stolků.

Pohodlí pohovky

Občas si říkáte, zda gauč v případě vaší nepřítomnosti nepatří vašemu psovi? Je to klidně možné. Pokud máte sbírku polštářů a o ozdobných pléd, bude gauč patřit k oblíbeným místům. Striktně ho musíte naučit, že na gauč se nesmí. Jakmile ho občas necháte lehnout si k vám, těžko mu to budete vysvětlovat!

Rostliny v bytě

Pokud máte doma malé děti, už jste jedovaté rostliny vyřešili. Občas darem dostaneme rostlinu, o které nic nevíme. Nevědomky tak může být jedovatá pro naše miláčky. Je třeba rostliny v bytě projít, zkontrolovat i jejich umístění. Zda nejdou převrhnout, svrhnout. Nebo případně, aby jejích konzumace nezpůsobila horné chvilky na veterinární klinice.

Vyhrazení místa

Pelíšek, kde váš miláček bude spát, je nutné vhodně umístit, tak aby se v něm cítil dobře. Neumisťujte ho v zimě k radiátoru, nebo do míst, kde se snadno tvoří průvan. Promyslete, aby na tomto místě měl pes opravdu klid a možnost odpočinku. Tím, že o něj v noci zakopnete, při chůzi na toaletu, je špatně. Umístěte pelíšek blízko ložnice, do vhodného růžku. Pes se vám odvděčí nerušenou nocí.

Hračky a plyšová zvířátka

Kdo si hraje, nezlobí. Ano to platí i zde. Při výběru hraček buďte opatrní na materiál, aby psovi neublížila případná konzumace části hraček. Pozor na hračky vašich dětí! Plyšová zvířátka obsahují knoflíky a různé doplňky, které po pozření mohou psovi způsobit žaludeční obtíže, v některých případech i operaci žaludku!

Pokud si dopředu promyslíte umístění a projdete si byt, tak aby se v něm pes cítil v bezpečí, odvděčí se vám tím, že vám ho bude pečlivě hlídat. Nezapomeňte, že každý pes bude vděčný za dostatek pohybu a času, který s vámi bude moct strávit venku, tedy mimo byt.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 24 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 24 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 26 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199