Koberce, které v současné době musíte mít. Jaké jsou nejžhavější trendy právě teď?

Koberec změní interiér. Je jedno, zda máte starší či supermoderní nábytek, koberec může místnost udělat přitažlivou, designově skvělou a útulnou. Nemusíte bourat ani nově vymalovat, koberec je nejjednodušším způsobem pro oživení interiéru. Můžete si myslet, že dnes, kdy je na výběr takové množství podlahových krytin, koberce se dostávají do pozadí. Ale opak je pravdou! Inspirujte se tím, co je právě teď v módě!

Vrstvení koberců

Vrstvení je ideální variantou, pokud nevíte, pro jaký vzor či texturu se rozhodnout. Zdědili jste krásný peršan, který je ovšem pro danou místnost příliš malý? Nevadí. Vrstvený koberec je v poslední době velmi populární a je to skvělý způsob, jak se kreativně bavit s kombinacemi textur a stylů. Zábavný a odvážný kus, jako je například hovězí koberec, vypadá skvěle nad neutrálnější volbou, jako je juta nebo vlněný koberec a umožní vám pokrýt více prostoru.

Marocké koberce

Maroko je proslulé vývozem nejrůznějších textilií, a není pochyb o tom, proč to tak je. Malá africká země vytváří ohromující koberce a přikrývky jedinečné pro celý svět. Existuje mnoho druhů marockých koberců, každý originální svým původem a řemeslným zpracováním. Ve většině obchodů s nábytkem najdete autentické řemeslné verze koberečků, ale pokud je cena příliš vysoká, mnoho amerických obchodníků vytvořilo nádherné (a cenově dostupné) repliky.

Zamilujte se do Chevronu

Chevron je populární koberec s jedinečným vzorem. Jde o jemnou tkanou verzi, která vytváří možnost, jak do místnosti přidat texturu a vzor, aniž by koberec převálcoval ostatní designové prvky v místnosti. Pokud chcete experimentovat s mícháním koberců a jejich vzorů, vypadá Chevron skvěle s téměř každým vzorem (květinový, pruhovaný, tropický) a vaší fantazii nechává volný průchod.

Koberečky na nepravděpodobných místech

Například kuchyně se může zdát pro koberec jako nevhodné a nebezpečné místo, ale může to být i skvělý způsob, jak přidat barvu do neutrální místnosti a ozvláštnit ji. Pokud se bojíte skvrn na koberci, snadno zvolíte vzor, kde nebudou nápadné nebo materiál, který se snadno čistí. Vyzkoušejte levný běhoun či vybledlý vintage kousek!

Moderní hovězí kůže

Zvířecí kůže nebo identický potisk je trend, který byl během posledních několika let ústředním bodem designových a moderních interiérů. Úžasný koberec z hovězí kůže je výborným způsobem, jak přidat zejména do strohých interiérů teplo. Máte-li problém s pravou zvířecí kůží, můžete vyzkoušet kůže umělé, třeba umělá ovčí kůže se skvěle hodí do ložnice či dokonce do koupelny.

Křiklavý a geometrický

Nechte svůj domov, aby se hrdě přiznal k jeho jedinečnosti! Od tapet po podlahu jsou výrazné geometrické vzory právě teď opravdu „in“. Světlý vzorovaný koberec je velkou výzvou pro každý prostor, pro začátek můžete křiklavý koberec vyzkoušet ve vstupních místnostech nebo v jídelních prostorách.

Kilim

Koberce Kilim jsou již dlouho v popředí designových trendů, a je pro to dobrý důvod. Pocházejí z Turecka, severní Afriky a Balkánu, jsou známé svou bohatou historií, a ještě bohatšími barvami. Tyto koberce jsou odvážné, krásné a nadčasové. Umístěním tohoto typu koberce do vaší domácnosti přidáte barvu zejména tam, kde jste použili masivní dřevěný nábytek.

Vintage je opět tady!

Hlavně v případě, že hledáte koberec online, narazíte na desítky „historických“ kusů, dokonale vybledlých pro dosažení starého vzhledu. Vintage koberce se většinou používají v ložnicích a obytných prostorách. Tento trend navíc nabízí skvělou příležitost, jak lze zachránit opotřebovaný koberec po babičce a dát mu nový život. Vybledlé vintage koberečky jsou zkrátka zpět, a to ve velkém stylu. Spárujte je s modernějším nábytkem a získáte krásný svěží vzhled!

Koberce mají charakter, kterého se ovšem nemusíte bát!

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT