Kouzlo mezonetu – aneb půdní byt s mlynářskými schody

Přidat na Seznam.cz

Podívali jsme se do mezonetového půdního bytu, který prošel zajímavou rekonstrukcí, a ještě zajímavějším spojením interiérových stylů. Nápady a tipy, které jsme na návštěvě získali, vám přinášíme také.


Otevřené dispozice

Půdní byt zůstal prosvětleným interiérem s přiznaným krovem, který bytu dodal osobitost. Z chodby domu se vstupuje do menší předsíně, kde jsou dveře na WC a do hlavní obytné místnosti. Posuvnými skleněnými dveřmi vejdete do obytné místnosti, která je rozčleněna původní trámovou konstrukcí na relaxační část s pohovkou, prostor osvětlují dvě střešní okna, a na část kuchyňskou s jídelním koutem pod trojitým bočním oknem.

Atypické schodiště

K výstupu do patra musíte použít naprosto originálně řešené schody, které jsou strmější a zaberou méně místa. Ve spodních stupních schodiště je ukryt praktický úložný prostor. Schodiště opticky odděluje „stěna“ z napnutých provázků. Vypadá efektně, a přitom neubírá světlo.

Vymazlené detaily a směs stylů

Kromě ponechaného trámoví najdete v bytě další velmi osobité prvky. Očištěné původní cihlové zdivo, které dřevěné trámoví v hlavní obytné místnosti vhodně doplňuje, vytvořilo zajímavé spojení stylu industriálního s venkovskými a přírodními prvky.

Další doplňky odkazující na industriální styl najdete v podobě kovových policových regálů a ponechaných konstrukčních prvků v kovovém provedení. Jídelní židle naopak inklinují ke stylu přírodnímu a jsou vyrobené z recyklovaných dřevěných materiálů. Tři kulaté konferenční stolky s kovovými stojany působí jako solitér v bytě minimalistickém.

Osvětlení je použito bodové. Nenajdete zde skoro žádné květiny, přesto byt působí útulně díky množství teple působícího dřeva.

 

Autor: Michaela R.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.