Krásná koupelna jako vaše vizitka

Jste hrdí na to, jakou jste si dokázali zařídit koupelnu a rádi si ji prohlížíte? Pyšníte se s ní před sousedy a máte z ní i ze sebe radost? Ale ta se bohužel brzo ztratí – hned s prvním nánosem prachu, vodního kamene a zanesených spár. Teď už vaše koupelna nevypadá stejně reprezentativně, jako dřív, že ano?


Nepodceňujte úklid koupelny!

Musíte se tedy pustit do pořádného úklidu, abyste ze své koupelny měli znovu a znovu radost. Pokud budete koupelnu čistit pravidelně, nezabere vám to ani moc času a budete spokojeni. Dostat koupelnu do původního stavu není ani tak složité, když víte, jak na to.

Nejhorší je špína ve spárách mezi kachličkami

Už jste vyzkoušeli všechny možné přípravky, spáry vypadají čistě, ale po zaschnutí je to prakticky pořád stejné? Zabruste do své kuchyně a použijte kypřicí prášek. Ten je o dost levnější a účinnější, než spousta extra super silných chemikálií, které slibují zázračné úspěchy. Naneste kypřicí prášek pomocí vlhkého štětce, nechte působit a pak jednoduše špínu setřete vlhkým hadříkem. Výsledek vás určitě překvapí.

Nejenom kypřicím práškem je vaše koupelna čista

Dalšími skvělými pomocníky při čištění jsou ocet, sůl a citrón. Ocet je neoistradatelný při smývání a rozkladu nečistot, ale spoustě lidem vadí jeho specifický zápach, proto mnoho z nich namísto octa používají alternativu směsi citronové šťávy a špetkou soli, která je stejně účinná a navíc krásně provoní celý byt.

Starý koupelnový závěs

Se stejnými pomocníky můžete dokonce vyčistit i zašlý a zatuchlý závěs ve sprchovém koutě. Pokud už cítíte, že by bylo závěs třeba vyměnit nebo dokonce začíná jeho konec popadat plíseň, nemusíte hned utrácet peníze za nový. Stačí, když jej namočíte do roztoku jedlé sody a vlažné vody a to vše v poměru 1:2 a nechat ho alespoň hodinu namočený. Poté stačí jednoduše vytáhnout a vysušit a závěs je jako nový.

Pokud se v létě rádi koupete nejen ve vaší koupelně, ale také v zahradním bazénu, měli byste myslet na to, že i on potřebuje pravidelnou údržbu a čistění nečistot bez námahy, kterou mu můžete jednoduše dopřát.

Autor: Lenka S.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 16 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 50 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 19 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 50 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 50 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 19 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 50 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 50 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 16 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 16 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.