Loft v industriálním stylu je plný klidu a pohody

Byt zařízený v industriálním stylu, na který se spolu dnes podíváme, sídlí ve Williamsburgu, což je okrajová část Brooklynu, která je velmi lákavou pro všechny mladé lidi, umělce, ale také milovníky stylových kaváren či restaurací. Byt je součástí staré litografické továrny, která byla postupem času proměněna v moderní loftové byty. Na to, jak se rekonstrukce povedla, se nyní podívejte s námi.

Původní loft byl doplněn o střešní terasu

Byt se nachází v nejvyšším patře budovy – konkrétně v jejím podkroví. Původní prostor byl velmi surový, což se architekti snažili při rekonstrukci zachovat. To dalo vzniku tomuto útulnému a prostornému loftu, který byl doplněn dokonce i o střešní terasu.

foto: Peter Kubilus (Dwell | 2017)

V bytě najdete dokonce i vířivku

Po vstupu do bytu se dostanete do hlavního obytného prostoru, který tvoří obývací pokoj a kuchyň s jídelnou. O relax v těchto prostorách se pak stará vířivka. Prostoru dominují, tak jako tomu u typických loftů bývá zvykem, nejen vysoké stropy, ale také přiznané trámy a sloupy. Nechybí dokonce ani střešní okno. Industriálnímu designu napomáhají také přiznané cihlové zdi. Vyztužením střešní konstrukce došlo k možnosti umístit dovnitř bytu také vnitřní schodiště vedoucí do prostor, kam by se člověk jinak nedostal.

Čtěte také: Zbytečné chyby, které lidé dělají při rekonstrukci koupelny – 1. část

Bílá výmalba a moderní vybavení v kombinaci s původními prvky

Při rekonstrukci byl kladen velký důraz na to, aby si prostor zachoval své původní kouzlo. Najdete zde jak původní prvky, které jsou vzpomínkou na staré časy, tak i moderní vybavení, které z tohoto bytu dělá plnohodnotné bydlení 21. století. Velkou roli zde hraje nejen bílá výmalba, na níž vyniknou další součásti bytu, ale také dřevo a cihly, které jsou zjemněny nejrůznějšími doplňky, ale také spoustou veselých barev.

Industriální styl zde přechází do toho rustikálního

Interiér jako takový je zařízen primárně v industriálním stylu, mísí se zde však také s rustikálním designem. Kuchyně je kombinací dřevěné podlahy, nerezových spotřebičů a kuchyňského ostrůvku, ale také decentního bílého obkladu za kuchyňskou linkou. O oživení se zde starají barové židle s červeným detailem. Jídelní stůl nacházející se mezi kuchyní a obývacím pokojem dokáže pohostit velké množství osob, což se hodí zejména ve chvílích, kdy je čas na nejrůznější rodinné oslavy nebo setkání s přáteli.

foto: Peter Kubilus (Dwell | 2017)

Nepřehlédněte: Chcete být zdraví? Nepodceňujte kvalitní spánek

Z koupelny rovnou do vlastní šatny

Na moderně zařízenou a dokonale prosvětlenou ložnici navazuje designová koupelna se sprchou i volně stojící vanou, kdy se hned kousek od vany nachází další dveře vedoucí do soukromé šatny. Majitel bytu má tak vše potřebné po ruce – navíc ukryto před zraky návštěv. Těm slouží mimo jiné druhá koupelna tohoto bytu, jíž dominuje kombinace bílé barvy s modrou.

foto: Peter Kubilus (Dwell | 2017)

Zdroje: jidk.com/Guttman-Loft | foto: Peter Kubilus (Dwell | 2017)

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu