Luxusně se dá žít i na bývalé vojenské základně. Nemusíte být obklopeni chladným betonem a železnými dveřmi

Centrální Londýn je opravdu oblíbeným místem pro život. Každý rok se sem chtějí nastěhovat stovky lidí, avšak parcely a bytové domy nejsou v této oblasti nafukovací. Mnoho z nich je již obsazených a volná místa nejsou zrovna levná na pořízení. Naštěstí se zde nachází i areál bývalých kasáren, kde by v nejbližší době mohly vzniknout luxusní byty. Pojďme se jim společně podívat do interiéru.

Kde se byty nacházejí?

Areál kasáren Chelsea Barracks je ideálním prostorem, pro vytvoření nového bytového komplexu, ve kterém budou nabízeny jedny z nejluxusnějších bytů v okolí. Kolem nich se navíc nacházejí Michelinské restaurace, exkluzivní butiky a také nejbohatší lidé z celého města. Na téměř 13hektarovém pozemku se nachází sada pěti bytů, vil a měšťanských domů, které jsou ihned připraveny k nastěhování.

Kasárny nejsou zase tak nepoužívané

Ve skutečnosti se v Chelsea Barracks usídlila britská armáda na několik století. Tento komplex byl totiž dokončen již v roce 1861 a od té doby zde sídlili hned 4 armádní útvary. Konec vojáků zde přišel až v roce 2007, kdy byl tento komplex definitivně opuštěn. Ještě v témže roce byl prodán za 959 milionů liber, což je pro představu částka přesahující 28 miliard korun českých. To jsou opravdu nepředstavitelné peníze.

Které byty se zde nachází?

Z exkluzivního pohledu do připravovaných vnitřních prostor můžete vyčíst, že budou veškeré byty moderně a elegantně zařízené. Nachází se zde například nádherný byt se třemi ložnicemi nebo byt se třemi koupelnami speciálně navržený ředitelem významné londýnské společnosti. Nechybí zde ani jedinečné spojení moderny s dobovými prvky viktoriánské Anglie, která je pro Brity tak typická.

Projekt Chelsea Barracks jasně ukazuje, že i z opuštěných kasáren se dá vytvořit nádherný bytový komplex. Ve světě to je naprosto běžný koncept, který se ovšem v našich končinách nechce uchytit.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT