Luxusně vypadající postel? Řekneme vám, jak na to

Kvalitní spánek je základním předpokladem k tomu, abychom se probouzeli odpočatí a s dobrou náladou. Tak proč bychom si tento příjemný zážitek, kterým spánek jistě je, nemohli ještě zpříjemnit? Dnes vám poradíme, jak si můžete postel upravit tak, aby vypadala luxusně a jako v hotelu.

Chcete, aby vaše postel vypadala jako ta z pětihvězdičkového hotelu? V tom případě byste si měli promyslet, jaké barvy a materiály budete při jejím dekorování používat. Za úplnou klasiku, kterou nemůžete nikdy nic zkazit, se považuje neutrální povlečení (například luxusně a čistě působící bílá barva), které stačí doplnit o výraznější přehoz. Vznikne tak ideální podklad pro umístění dekorativních polštářků, u nichž se můžete díky nevýraznému podkladu pustit i do odvážnějších vzorů. Myslete však na to, že barvy, které jsou na polštářcích, by se měly opakovat také jinde v ložnici či na přehozu. Vzhled své postele můžete měnit nejen dle svojí nálady a vkusu, ale třeba i ročního období.

Luxusní postel? Kvalitní matrace

Kvalitní matrace je základem každé luxusní postele. Pokud přemýšlíte, jak docílit toho, aby vaše postel vypadala lákavě a „načechraně“, měli byste se přestat bát vrstvení. Na svoji běžnou matraci pořiďte druhou, ideálně kvalitní kousek z paměťové pěny. Nejen, že se lépe vyspíte, ale navíc se vám bude z vyšší postele lépe vstávat.

Jaké vybrat povlečení?

Mnoho hotelů světové úrovně věnuje spoustu času tomu, aby pobyt svých hostů ještě více zpříjemnili. Jedním z faktorů, které ovlivňují spokojenost zákazníků hotelu, je povlečení. Za to nejpříjemnější se považuje bavlněné povlečení s hustotou tkaní 300 TC.

Zdroj: unsplash.com

U polštářů stále vede peří

Polštáře nemají být jen hezké na pohled, ale také pohodlné. Pokud jich dáte na postel mnoho, budou sice vypadat dobře, ale spánek by tak moc příjemný nebyl. Ke zdravému spánku vám bude stačit jeden kvalitní polštář. Pro všechny své vlastnosti je ještě stále oblíbený polštář z prachového peří. Jestli však patříte k alergikům, můžete si vybírat z polštářů s hypoalergenní úpravou.

Vkusné dekorativní polštářky

Dekorativní polštářky vybírejte ve své oblíbené barvě či vzorech. Ideálně by se měly hodit i ke zbytku místnosti, v níž se budou nacházet. Vyzkoušet můžete několik druhů a velikostí polštářků, kdy je můžete pro lepší design i kombinovat. Dobře vypadají například dva malé čtvercové polštáře spolu s jedním dlouhým a úzkým.

Jaká by měla být ideální přikrývka?

Ideální přikrývka je nadýchaná a příjemná na dotek. V létě vás nebude přehřívat, ale v zimě vás zahřeje. V ideálním případě používejte v zimě péřovou přikrývku, během letních měsíců vám bude stačit slabší deka. Tu můžete používat i v zimě v kombinaci s peřinou. Pokud řešíte rozměry přikrývky, záleží jen na vašich preferencích. Bude vám s partnerem stačit jedna společná, nebo budete potřebovat dvě menší?

Deka či přehoz jako nutnost

Deku či přehoz nemusíte dávat přes celou postel, stačí ji nechat ve spodní části, kde si s ní můžete přikrýt i nohy. Primárně však přehozy slouží zejména k dekorativním účelům. Bez vhodného přehozu nebude vaše postel nikdy vypadat jako z luxusního hotelu. 

Zdroj: unsplash.com

Inspirujte se s námi:

Autorský text | foto: unsplash

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu