Malý byt s velkým potenciálem jako ideální bydlení pro nenáročné

I v malém bytě si člověk může svůj život užívat plnými doušky. Své o tom ví žena, která žije spolu se svým manželem a psem v malém bytě s jednou ložnicí a jednou koupelnou. Prostor si po nastěhování upravila tak, že se i v tomto poměrně stísněném bytě začala cítit příjemně.

Byt byl malý, přesto mu dali manželé šanci

Byt, do kterého se manželé nastěhovali, nebyl nijak zvlášť prostorný. Když však pomineme tento fakt, byl byt pro tento pár ve všech dalších ohledech naprosto dostačující. I proto se rozhodli věnovat kus svého volného času tomu, že si svůj byt zařídili tak, aby se zde cítili příjemně.

Celý byt je zařízen ve světlých barvách, které prostor nebudou zbytečně opticky zmenšovat. Naopak jej příjemně zvětší a prosvětlí. Obývací pokoj, kde jsou jediným tmavým prvkem podlaha s komodou, je zařízen velmi jednoduše. Menší rohová pohovka v krémových barvách je doplněna o dva malé netradiční konferenční stolky. Další host se může posadit na křesílku v téže barvě, jakou najdeme na pohovce.

Čtěte také: Zrcadla v interiéru nesmí chybět. Jak je však správně rozmístit, aby interiér prosvětlila a zvětšila

Ložnice jako místo, kde může člověk pracovat, ale i odpočívat

Ložnice je opět kombinací bílé a hnědé barvy. O útulný a pohodový pocit se zde nestará jen velká manželská postel, ale také koberec se vzorem, který prostor oživí. Nad postelí je zavěšená přírodní dekorace, načež si můžeme všímat spousty přírodních prvků nejen v ložnici, ale také v ostatních částech bytu. Co se týče textilií, na posteli najdeme nejen sněhově bílou přikrývku, ale také oživující prvek ve formě žlutého polštáře nebo černého přehozu.

autor: Instagram/jazminereedclark

V prostoru však nechybí ani koutek s knihovnou, která je plná nejrůznějšího čtení, kde si může majitelka bytu sednout do měkkého křesla a oddávat se odpočinku po náročném dni v práci. O oživení prostoru zde v celém bytě starají kytky a rostliny. Některé jsou živé, jiné umělé.

Jídelna jako koutek pro dvě osoby vás okouzlí

Jídelna je spíš jakýmsi koutem, kde však nic nechybí. Kromě potravinové skříňky je zde také zabudovaná bílá police na umístění dekorací. Jídelní stůl v kulatém tvaru má kolem sebe pouze dvě židle, při rodinné sešlosti však není problém ještě dvě další přidat.

autor: Instagram/jazminereedclark

Domácí pracovna se součástí ložnice. Pracovní deska hnědé barvy se postavena na šuplíkové skříni, do které si mohou obyvatelé bytu uschovat všechny svoje dokumenty. Dekorace ve formě originálních obrazů jsou už jen malým detailem, který prostoru dodá na ještě příjemnější atmosféře.

Kuchyň v bílé barvě je sice malá, ale najdete v ní opravdu vše potřebné. Kromě prostorného sporáku s dostatečně velkou troubou je zde dostatek úložných prostor, se kterými se bojuje v bytech dnes a denně.

zdroj: Instagram/jazminereedclark

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu