Máte doma budoucího školáka? Vybavte mu vhodně pokoj!

Jak plyne čas, pozorujeme nejvíce na dětech. Pokud i vám odrostla ratolest ze školky a bude mířit do školy, je na čase mu předělat pokojík. Nepodceňujte tuto přestavbu a nechte si poradit tipy, které budoucímu školákovi usnadní koncentraci na učení a vás odmění jedničkami v žákovské knížce.

Dětský pokoj – velký prostor pro fantazii

Hračky, kterými většina dětských pokojů přetéká, bude třeba důkladně probrat a přetřídit. Nechte jen ty, se kterými si dítě stále hraje, rozvíjejí ho. Přebírání hraček (pokud je to možné) udělejte společně. Hračkám bude patřit menší část pokoje a je třeba udělat dostatek prostoru pro vytvoření zóny na učení, která by neměla budoucího žáka odvádět od pozornosti. Hraní sice nadále bude patřit do aktivit dítěte, ale až po školních povinnostech. Hračky urovnejte do boxu, dají jim pevné místo a skryjí je před zraky zrovna učícího žáka.

Malá dětská pracovna

Nejdůležitější změnou bude správně umístit psací stůl a židli. Ideální místo bude poblíž okna, aby na psací plochu dopadalo co nejvíce denního světla a budoucí žák si nestínil při psaní a čtení. Okna musí jit zaclonit!  Důležitá je velikost psací plochy, pokud to lze, dopřejte dítěti větší stůl, kam se vejdou potřebné věci. Naučte ho, aby si udržoval na stole pořádek!

Prostorné by měly být i zásuvky stolu. Školák bude mít spoustu papíru, sešitů a knih, které bude potřeba skladovat na jednom místě – pěkně po ruce pří psaní úkolů.

Kvalitní židle a osvětlení

Investice do ergonomické židle je k nezaplacení. Jen si spočítejte, kolik hodin na té židli dítě prosedí. Kvalitní a hlavně správné sezení prospěje zádům školáka a vám vrásky z nesprávného držení těla. Židle by měla mít nastavitelnou výšku ke stolu a nastavitelné opěrky rukou a hlavy. Každé dítě je jiné, a proto sezení na dřevěné židli i doma není to vhodné. Lampičku volte tak, aby kvalitně osvítila potřebný prostor a byla s ní jednoduchá manipulace.

Barvy pokoje

Děti milují pestrost. Občas je s ní třeba, ale šetřit. Nábytek můžete nechat barevný dle libosti, ale například psaní deska stolu by měla zůstat spíše neutrální, aby budoucí školák neztrácel koncentraci a mohl se plně soustředit na psaní úkolů. Barvy použijte na různé úložné boxy, koberce a dekorace.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 27 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 27 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199