Milujete bydlení postaru? Pojďme nahlédnout do původní chalupy s doškovou střechou

null

null

Milujete historické bydlení a staré domy? Pak je dnešní článek stvořený právě pro vás! Pro některé z vás by se totiž mohla zdát rekonstrukce staré chalupy nebo domu neřešitelným problémem. Jeden anglický pár řešil podobný problém.

Po pořízení staré chalupy ze 17. století určené k demolici se ovšem rozhodli, že dům pro sebe zrekonstruují a budou v něm vést plnohodnotný život. Nechte se tímto projektem inspirovat!

Chalupa prošla neuvěřitelnou proměnou

Při pohledu na krásnou fasádu, narcisovou stezku a dokonale střižené trávníky by vás ani nenapadalo, že před několika lety byla tato chalupa nudnou černou stavbou určenou k demolici. Čas si na domě nekompromisně vybral svou daň, ovšem to nezabránilo rodině Hadleighsů v rekonstrukci. Roli zde naštěstí hrál i osud, protože úplně původně se chalupa měla zbourat ještě předtím, než dostane odznak historické budovy. O urychlení procesu se ale postarali právě Denise a Brian Hadleigh.

null

null

Jak se pár k chalupě dostal?

Brian a Denise brouzdali po internetu tak dlouho, až narazili na historickou chatu z 16. století. Okamžitě jim padla do oka, takže prakticky ihned vyrazili na prohlídku. Jak ale Denise přiznává, měli trochu smíšené pocity, protože si oba mysleli, že stropy budou pro Briana příliš nízké. Po překročení prahu ale přišlo milé překvapení. Nejenom, že stropy byly vysoké, ale předchozí majitel provedl i několik rekonstrukcí, takže byla chalupa ihned obyvatelná.

Co museli Brian a Denise opravit?

Oba se pohybují v oblasti historického umění a nemovitostí, takže moc dobře vědí, že u takto staré chalupy se musí zajít hodně do hloubky. Nestačí totiž opravit pouze to, co oko vidí. Problémy tak na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned při první zimě byla jejich zahrada extrémně podmáčená, tudíž musel pár urychleně kopat odtokové kanály. Naštěstí se jim podařilo obnovit starou studnu, do které všechnu přebytečnou vodu svedli.

null

null

I když bylo okolí domu podmáčené, do interiéru vlhkost nepronikla. Brian a Denise si tak mohou užívat spokojeného života ve staré chalupě s doškovou střechou. Chtěli byste i vy bydlet v podobném domě?

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT