Milujete klasické vzory? Poradíme vám, jak si snadno zařídit tradiční koupelnu

Chcete si doma vytvořit tradiční koupelnu? Nemusíte přitom bydlet v historické budově, a přesto se můžete naložit do vany s výhledem na dobové kachličky nebo kohoutky. Klasické designové prvky působí totiž velice útulně, takže je mnozí lidé preferují před surovým urbanistickým vzhledem. Nechte se inspirovat, jak by vaše nová koupelna tradičního vzhledu měla vypadat.

Okna ve stylu katedrál

V koupelně nemusíte mít klasická průhledná okna, ale můžete si vytvořit nádherná vitrážová okna podobná těm, která se nachází v katedrálách. Pokud k nim zvolíte vhodné neutrální doplňky, vznikne útulný prostor, v němž se budete cítit dobře. Zároveň tímto způsobem učiníte koupelnu jasnou a opticky hodně prostornou.

null

null

Jak ozdobit zdi?

Jestliže máte možnost zařizovat koupelnu ve velké místnosti, pak byste této možnosti měli určitě využít. Když nejste omezeni prostorem, můžete na zdi připevnit nádherné stěnové panely, které koupelnu opticky zvětšují. Navíc zvyšují i útulnost, protože svislá prkna velmi připomínají horské chaty. Jednou z nejoblíbenějších je kombinace šalvějové zelené a obnažených dřevěných trámů.

null

null

Kombinace moderny a klasiky

Pakliže se rozhodnete pro volně stojící černou nebo šedou vanu, měli byste ji doplnit o nějaký klasický prvek. Vana je nepochybně modernou, ale tradiční vzhled můžete uchovat například za pomoci rustikálních dřevěných skříněk nebo falešného krbového ohniště. Pro doplnění tradiční atmosféry lze přidat i svíčky nebo lucerny.

Chcete tradiční, ale zároveň neobvyklou vanu?

Skoro všichni máme doma klasickou železnou vanu, případně její modernější keramickou variantu. Proč si ale do tradičně vyhlížející koupelny nepořídit neobvyklou měděnou vanu? Nemusíte se ničeho bát, protože budete profitovat nejenom z hezkého vzhledu, ale také obrovské odolnosti. Měděná vana vám totiž vydrží celý život, protože je prakticky nezničitelná. Nevyžaduje ani žádné velké čištění.

null

null

Tradiční koupelna se bude vyjímat nejenom v moderním domě, ale také v historické budově. Při jejím zařizováním pamatujte hlavně na pohodlí, protože právě v koupelně bychom si měli užívat zaslouženého odpočinku.

Autor: Bára Králová
Tagy: ,
zavřít reklamu