Milujete nábytek z Ikey? Využijte jednoduché vychytávky ke zlepšení designu vaší domácnosti

Pokud nejste fanoušky nekvalitních levných zařízení, které koupíte v každém supermarketu, ale přesto nechcete za nábytek utratit majlant, je pro vás ideálním řešením právě švédský výrobce Ikea. Není však potřeba omezovat se na jejich tovární design. Naopak dejte prostor své fantazii a snažte se nový nábytek zakomponovat do nového designu domácnosti. My vám dáme několik tipů.

Skříň na hračky nemusí být nudnou krabicí

Základní borovicová skříň sice vypadá elegantně, ale musíme si přiznat, že není nikterak designově zajímavá. Přitom stačí vzít plechovku barvy na dřevo a trochu malířské krycí pásky a pustit se do díla. Skříň můžete natřít libovolnou barvou, zakomponovat jakékoliv motivy, avšak měli byste pamatovat na to, aby se skříňka na hračky hodila do již existujícího pokojíčku. Do natírání samozřejmě zapojte i vaše ratolesti.

null

null

Televize nemusí být v masivní obývací stěně

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo má stále televizi umístěnou v obývací stěně, která byla naposledy v kurzu někdy v 90. letech. Jednoduchou stoličku si ale můžete sami vytvořit za pomoci nábytku z Ikey. Stačí, když pořídíte dva stejné dřevěné stupínky, na něž umístíte pevnou desku. Získáte tak transparentní a zároveň velice jednoduchý stoleček na televizi, ale také na knížky nebo další drobnosti.

null

null

Pokojové rostliny zavěste na kolejnici

Už dávno není pravidlem, že se pokojové rostliny musí zavěšovat pouze v exteriéru. Závěsová tyč z Ikey je ideálním prostředkem, jak pěstovat květiny i v interiéru. Zejména v bytech a menších domácnostech totiž není místo pro rozsáhlé aranžmá na masivních stojanech. Jednoduchou lištu připevněte na zeď, a pak už stačí zavěsit květináče s pokojovými rostlinami.

null

null

Za nábytek z Ikey se rozhodně nemusíte stydět. Pokud jej vylepšíte s pomocí našich tipů, nikdo nepozná, že jste jej koupili v tomto švédském obchodě.

Autor: Bára Králová
Tagy: ,
ZAVŘÍT