Moderní loft je plný světla a barev

Dostatek světla, barvy, ale také otevřené prostory. Přesně takové požadavky měl majitel tohoto loftového bytu na architekty, kteří mu pomohli vytvořit domov jeho snů. Na to, jak se proměna tohoto podkrovního bytu v nacházejícího se v Barceloně povedla, se nyní můžete podívat s námi.

Industriální interiér tohoto bytu je velmi útulný

Hlavním cílem celé rekonstrukce bylo vyzdvihnout charakter původní stavby a poukázat na ni. Toho se dosáhlo zdůrazněním jeho původního industriálního stylu spolu se začleněním nových a moderních kousků. Některé původní prvky loftu byly zachovány – ať už se jedná o rozvody, drobné nedokonalosti, ale také přírodní materiály. Domov majitelů bytu měl současně sloužit také jako jejich osobní umělecká galerie.

Čtěte také: Jak uspořádat vybavení v koupelně tak, aby vám v ní bylo hezky

Otevřený prostor je rozdělen zejména vizuálně

Hlavní obytný prostor sloužící k setkávání se s rodinou, ale i přáteli, byl rozdělen „do rohů“, kdy každý z nich slouží ke svému účelu. Umístění nejrůznějších kusů nábytku spolu se strategickým umístěním koberců na podlaze umožnilo tento velký otevřený prostor oddělit alespoň vizuálně. Původní kuchyně v industriálním stylu byla zachována, ale také začleněna do nového designu, kdy došlo také k integraci chromatického schématu do zbytku bytu.

foto: theroom-studio.com

Barevná paleta je pestrá

V celém bytě si můžete všimnout barev, které se opakují ve všech částech interiéru. Kromě bílé barvy na stropech a cihel na stěnách jde také o kombinaci červených a zelených tónů, které jsou doplněny o neutrální tóny, jako je béžová či další přírodní barvy.

Nepřehlédněte: Prosklený dům? Žádný sen, nýbrž realita

Prostoru na sezení je zde víc než dost

Když se podíváte do konkrétních částí bytu, můžete si všimnout obývacího pokoje, který je spojen s barovou částí. Ideální kombinace pohovky směřující do dvou stran (k baru i do obývacího pokoje) s barem je jako dělaná pro dlouhé večery s přáteli – u dobré skleničky. Obývací pokoj však není jediným místem, kde si mohou členové domácnosti či jejich návštěva sednout. Kromě jídelny, baru, kuchyňského ostrůvku a obývacího pokoje vás může k posezení nalákat také prostor se dvěma designovými křesly, která se nacházejí hned vedle uměleckých obrazů.

foto: theroom-studio.com

Zdroje: theroom-studio.com

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT