Muž si sám postavil na své zahradě bowlingovou dráhu. Nechybí ani mechanismus na rovnání kuželek

Léto je oblíbené u všech z nás. Čas trávíme nejradši venku s rodinou nebo přáteli a společně si užíváme spoustu aktivit. Stejnou situaci zažívají i obyvatelé amerického Utahu. V letních měsících tady existuje mnoho způsobů, jak se ve volném čase zabavit.

Ať už se jedná o kempování, turistiku nebo golf, lidé se tady opravdu nenudí. Proč se ale v létě nezahrát bowling?

V létě by byl bowling skvělý

K obvyklým aktivitám bychom přeci mohli přidat i tolik populární bowling. Nejenom ve Spojených státech, ale i u nás v Evropě jde o hodně oblíbenou rodinnou kratochvíli. Jenom představa té scenérie je hodně lákavá.

Jsme s přáteli a rodinou venku v přírodě, popíjíme skvělé drinky, a navíc u toho hrajeme bowling! Bavilo by vás něco podobného? Pak se pojďme podívat na projekt jednoho chlapíka, který staví vlastní bowlingovou dráhu u sebe na zahradě.

Všechno začalo hodně hrubým náčrtem

Všechny řemeslné projekty začínají hodně hrubým náčrtem či skicou. U stavby zahradní bowlingové dráhy připomíná první návrh spíše nesourodý guláš různých čar a nečitelných čísel. Svůj účel ovšem splnil, protože šikovný řemeslník dokázal své nápady přenést z mysli na papír. Dalším logickým krokem pak byl čitelnější návrh s mnohými vylepšeními. Jak už to tak v životě bývá, ne každý nápad je na první pokus dokonalý.

zdroj foto: buzznick.com

Absolutně profesionální projektování

Nemysleme si ale, že když se jeden neznámý chlápek pustí do výroby zahradní bowlingové dráhy, že bude postupovat neprofesionálně! Ba naopak. Po vyladění ručních nákresů se pustil do práce s programem AutoCAD, kde se mu podařilo vypiplat projekt k dokonalosti.

Samotné stavbě už tak nic nebránilo. Stačilo se zásobit dostatečným množstvím materiálu a začít bowlingovou dráhu proměňovat ze snu na skutečnost. Jak můžeme vidět, tak je samotná dráha lehce vyvýšená, aby po stranách vznikl prostor pro systém žlabů sloužících k vracení koulí.

zdroj foto: buzznick.com

Cílem je dokonalá rovina

Jediná menší nepřesnost by mohla koule strhávat k jedné straně. Potom by však byla veškerá zábava pryč, neboť by bylo nemožné trefit kuželky. Rovný povrch zajišťují krásné dřevěné desky, po nichž bude radost bowlingové koule posílat.

zdroj foto: familyhandyman.com

Jak se budou kuželky rovnat?

Možná se teď budete drbat na hlavě a říkat si, jak se budou kuželky automaticky stavět? Abychom byli upřímní, tak nejde tak úplně o automatický systém. Tím však nechceme říct, že není důmyslný! Ke každé kuželce je připevněno lanko vedoucí skrz horní desku a přes několik kladek až k odhozovému prostoru. Jakmile jsou kuželky shozeny, stačí zatáhnout a všechny se zase postaví na své původní místo.

zdroj foto: familyhandyman.com

Málem bychom zapomněli na noční osvětlení. Díky němu si totiž bowling můžeme zahrát i v noční tmě. Chtěli byste mít domácí bowlingovou dráhu na své zahradě?

zdroj foto: familyhandyman.com
Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT