Na co byste neměli zapomenout při výběru koberce?

Zvažujete koupi kusového koberce? Pak si jistě kladete otázky, jak vybrat správnou velikost? Jestli jej chcete umístit jen pod konferenční stolek, nebo rovnou i pod pohovku? Pokud jej chcete mít v ložnici, kde se bude vyjímat nejlépe? Pokud řešíte, jak vybrat ten nejvhodnější koberec, máme pro vás tipy, na co byste při jeho výběru neměli zapomenout.

Existuje hned několik věcí, na které byste neměli při výběru vhodného kusového koberce do svojí domácnosti zapomínat. Většinou však nejde o nějaká nařízení a pravidla, ale spíše tipy, s jejichž pomocí vyberete nejlépe, jak jen budete moct. Jste připraveni?

Zdroj: Pexels

Koberec pod konferenčním stolkem

Pokud pořizujete koberec, který bude umístěn pod konferenčním stolkem, a váháte, jak velký by měl být a kde přesně jej umístit, je to jednoduché. Koberec by měl být nejen pod konferenčním stolkem, ale i pod předníma nohama sedačky nebo křesla. Tímto způsobem dosáhnete sjednocení celého prostoru. Ačkoliv bude přední polovina pohovky o pár milimetrů výš než zadní, nijak to při sezení nepostřehnete.

Čtěte také: Čistá koupelna snadno a rychle? Stačí vám suroviny z vaší kuchyně

Když chcete větší koberec

Pokud zvažujete koupi většího koberce, který bude sahat přes větší část místnosti, měli byste koupit tak velký, aby se na něj vešel všechen sedací nábytek, který budete mít v obývacím pokoji – a proč? Pokud je váš obývací pokoj spojený třeba s kuchyní, efektivně dokážete za pomoci optických klamů tyto dva celky oddělit. Navíc to bude vypadat lépe, než kdyby byla pohovka na koberci, jedno křeslo jen napůl a další vůbec.

Zdroj: Pexels

Když vaše pohovka nemá vysoké nožičky

Pokud vaše pohovka nemá zvlášť viditelné nožičky, ale vypadá, jako by byla postavena přímo na podlaze, můžete si klidně pořídit kusový koberec, který pod pohovku nezasunete. Díky tomu, že budete kupovat koberec o menších rozměrech, můžete si dovolit podívat se po kvalitnějších a dražších kouscích. Je škoda kupovat drahý koberec, kdyby byla jeho většina schovaná pod nábytkem. Nezapomínejte na to, že jakýkoliv koberec u pohovky se postará o to, aby váš interiér vypadal útulně, hřejivě a příjemně.

Nepřehlédněte: Proč by měla vaši ložnici zdobit postel s vysokým čelem?

A jak to udělat v jídelně?

Pokud chcete mít koberec také v jídelně, musíte se podívat po větších kusech. Koberce v jídelně by měly být dostatečně velké – a pod všemi kusy nábytku, kam patří jídelní stůl a všechny jídelní židle. Rozhodně nedávejte koberec jen pod stůl. Počítejte také s tím, že se s židlemi bude neustále pohybovat. Nikdo nebude sedět s židlí přirazenou ke stolu. I proto počítejte s dalšími 30 cm za židlí – a to za již odsunutou. Díky tomu se nebude koberec při každém posunutí židle shrnovat.

Zdroj: Pixabay

Koberec v ložnici? Ideálně u postele

Přemýšlíte, kam byste měli umístit koberec v ložnici, pokud nechcete celoplošný, ale jen kusový? My vám doporučujeme umístit koberec tak, aby pokrýval celou plochu pod postelí a kolem ní přesahoval ještě alespoň o půl metru. Pokud je to pro vás zbytečné, můžete dát koberec do dvou třetin postele, vynechejte část u hlavy. Nezapomínejte ale na přesah půl metru. Nikdo nechce ráno vstávat tak, že rovnou došlápne bosým chodidlem na studenou podlahu. Poslední variantou je koupě dvou menších koberečků, které umístíte po stranách postele pro komfortní vstávání.

A co koberec v předsíni?

S kusovými koberci se můžete setkat ještě v předsíni, kde jej můžete položit volně do prostoru, nemusíte jej dávat pod nábytek. Zde je však bezpečné podívat se po variantě s protiskluzovou podložkou, aby se vám nestalo, že uklouznete i s kobercem – nebo vaše děti.

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu