Nakupujte víc zodpovědně a chytře!

Chcete se stát boháčem? Když ne úplně díky milionu na bankovním účtu, tak alespoň morálním? Máme pro vás pár rad, jak nakupovat chytře a zodpovědně. Díky tomu odlehčíte přírodě, a jako bonus i své peněžence.

Trendem posledních let je konzum ve velké míře. Neustále vyrábíme, kupujeme a následně vyhazujeme věci, které mnohdy nestačíme řádně užít, nebo jsou vyrobeny v podstatě na jedno použití. Neustále se na nás valí zboží z obchodů, které putovalo přes půlku světa.  Je možné tomuto trendu uniknout? Ano! Pojďme tedy na to.

Méně je více

Nenechte se ošálit reklamou, že právě vy daný výrobek potřebujete. Zamyslete se samy, zda jste bez něj dokázali žít. Každý nákup zvažte. Promyslete kolikrát a na co dané zboží chcete. Nejčastějšími prohřešky jsou oblečení a drobná elektronika. Zkuste pravidlo něco za něco. Kupte si třeba nové boty, ale jiné, které tak často nenosíte, zkuste poslat dál a prodat. Alespoň se váš byt nepřeplní věcmi, které vám už nedělají radost.

Odlehčete přírodě

Denně nakupujeme potraviny do plastových sáčků, které mnohdy nevydrží ani cestu domů a roztrhnou se. Noste u sebe bavlněnou skládací tašku a vyhněte se tím igelitkám. Díky skvělým designům si můžete vybrat tašku, která vám zlepší den a pobaví vás. Možností je mnoho, stačí kouknout na internet, nebo kamenných obchodů. Bavlněná taška se snadno stane i trendy doplňkem.

Půjčování věcí a oprava

Je to opravdu výzva. Ale zkuste si věci mezi s sebou více půjčovat. Potřebujete vlastnit kolo, které vytáhnete jednou za rok? Lyže? Vrtačku? To všechno lze půjčit a neutrácet za to. Pokud se něco rozbije, pokuste se to spravit. Ne vždy je nutné věci hned vyhazovat.

Nakupujte věci z druhé ruky

Sháníte oblečení, nábytek, nebo vlastně cokoliv u čeho nevadí, že nebudete první majitel? Stáhněte si aplikaci do mobilu a koukněte na internetu. Najde luxusní kousky za zlomek ceny. Pokud máte doma věci, které už vám neslouží, pošlete je dál!

Podporujte lokální trhy

Je to samozřejmost každého většího města – lokální trh, kde seženete ovoce a zeleninu od místních farmářů. Nakupte bez obalu a podpory znečišťování přírody. Ta chuť a dobrý pocit vás dostane do kolen. 

Zkuste začít třeba něčím, co vám přijde nejpřirozenější. Obdarujte kamarádku o oblečení, ona zase na oplátku dá něco vám. A co nevidět z vás budou boháčové. Uvidíte jestli finanční, nebo  morální.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 19 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 34 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 19 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 34 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199