Nápady pro rekreaci. Jak pozvednout prázdninové bydlení?

Užít si prázdniny stylově nemusíte jen u moře – bohatě postačí i vaše chata!

Recyklace

Originálně a „za hubičku“ zařídíte rekreační stavbu, pokud se poohlédnete po věcech vyřazených nebo z přírody. Funkci nočního či odkládacího stolku skvěle zastane velký špalek, různý nábytek snadno sestavíte z palet a jako závěsy nebo sedací vak můžete použít pytle z režného materiálu.

špalek jako noční stolek (zdroj foto: http://makemyfreshener.co)

Originální lustr

Vyrobte si opravdu originální lustr!

Budete potřebovat:

  • smaltovaný cedník
  • textilní kabel s objímkou
  • žárovku
  • vrtačku

Do dna cedníku vyvrtejte otvor na kabel, ten pak připojte na objímku a cedník na ni pevně posaďte. Potom navrtejte otvor do stropu, vložte hmoždinku a nasaďte hák. Pak už stačí jenom lustr pověsit a připojit k elektřině.

lustr z cedníku (zdroj foto: etsy.com)

Prázdninové látky

Vhodné textilní doplňky dodají tu správnou prázdninovou útulnou atmosféru. Využijte rustikální dekory – kostky, proužky, puntíky či květiny. A též použijte přírodní materiály – len nebo bavlnu. Látku nemusíte použít jen standardním postupem na ubrus, závěsy a polštáře, originálním doplňkem je vlastnoručně namalované plátno, které pověsíte místo obrazu na zeď nad pohovku.

lněný závěs (zdroj foto: www.roughlinen.comen.com)

Bedýnky místo poliček a skříněk

Nemusíte využívat jen palety, pro menší nábytek se výborně hodí dřevěné bedýnky. Vybírejte ale jen ty nepoškozené nebo nové, které pak je poskládejte dle potřeby jako poličky do kuchyně, či jako konferenční nebo noční stolek, nápadům se meze nekladou!

bedýnky (zdroj foto: www.houblog.com)

Centrální moduly pro malé metráže

Takzvané centrální moduly znamenají, že se do jednoho místa skryje zároveň kuchyně i koupelna, nebo například kuchyně a další úložné prostory. V ideálním případě je nad tím vším ještě spací patro. V místnosti pak krásně zbude místo na jídelní stůl či malý obývací kout.

Luční kvítí

Mezi sekáním trávy a prací na zahrádce si udělejte chvíli času a do letního stylu dozdobte květinami též interiér. Nejlépe vypadá vintage váza, plechový džbán na vodu nebo otlučená bandaska na mléko, které naplníte nejrůznějším volně rostoucím lučním kvítím a ozdobnými druhy trav.

luční kvítí (zdroj foto: the11best.com)

A pokud máte (nebo se chystáte si pořídit) atypické rekreační ubytování, taky pro vás máme nápady.

Maringotka

V posledních letech maringotky zažívají renesanci. Můžete ji použít jako pevné ubytování na jednom místě, ale lze ji také po nějaké době převézt někam dál. Abyste i v maličkém prostoru cítili volnost a vzdušnost, umístěte na jednu stranu koupelnu s kuchyní a na stranu druhou rozkládací gauč. Uprostřed maringotky vám zbude ještě, v rámci možností, dostatek prostoru.

maringotka (zdroj foto: homeaway.co.uk)

 

Karavan

Přechodný domov na kolech je podstatně mobilnější než maringotka, ale také ho lze zařídit stylově. Tady naopak doporučujeme zařízení po stranách, aby vám uprostřed zbylo místo. I zde bude praktický rozkládací gauč, ale také rozkládací stolek a židličky, které můžete použít uvnitř i venku.

karavan (zdroj foto: https://gearjunkie.com)

A kde budete svou dovolenou trávit vy?

 

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT