Náročná rekonstrukce znamenala splnění celoživotního snu. Jak může vypadat velký rodinný dům?

null

null

Určitě znáte ve svém okolí někoho, kdo za pár let touží po klidném životě v rodinném domě na venkově. Podobný příběh absolvovala i jedna americká rodina. Prakticky celý život žili rodiče se svými čtyřmi dětmi v bytě uvnitř velkého města. Postupem času děti odrůstaly, začaly si žít vlastním životem, a proto se rodiče rozhodli pro nákup a následnou rekonstrukci obrovského rodinného domu nedaleko Nashvillu. Na rekonstrukci ovšem nebyli sami, protože se do práce pustila i designérská dvojice Bill Ingram a Suzanne Kasler.

Dům musel být hodně upraven

Hned při prvním pohledu na rodinný dům si Ingram a Kasler uvědomili, že to rozhodně nebude jednoduchá zakázka. Samotný dům byl sice v docela dobrém stavu, ale potřeboval vlastní identitu. V interiéru byly pouze nesourodé prvky architektury ve stylu Los Angeles nebo starověkého Řecka. Nechyběl mramor, travertin nebo vyřezávané korintské sloupy. Navíc muselo dojít i k řadě stavebních úprav, protože rodina zde chtěla pořádat rodinné sešlosti pro více než 30 osob.

Kuchyň potřebovala doslova revoluci

Bill Ingram neváhal ani den – okamžitě se pustil do práce. Prvním bodem byla přeměna malého obývacího pokoje na velkou vstupní halu a instalace šestimetrového schodiště. To nahrazovalo nevzhledné a staré spirálové schody, které se v místnosti původně nacházely. Dalším hodně složitým bodem rekonstrukce byla naprosto nevhodně zařízená kuchyně. Ingram se rozhodl odstranit všechny neobvyklé prvky včetně velké skleněné vitráže a zařídit kuchyň zejména funkčně.

null

null

Dům získal nejenom duši, ale také eleganci

Suzanne Kasler má, jako žena, o něco větší cit pro detail, takže chtěla v domě i trochu elegance. Samozřejmě bylo použito i pár kusů z bývalého bytu, ale Suzanne se snažila koupit spíše modernější nábytek. Všechno v domě je situováno do bílého odstínu, což symbolizuje silnou architekturu, která je hlavním rysem této rodinné rezidence.

null

null

I když to designéři neměli při přestavbě tohoto rodinného domů vůbec jednoduché, podařilo se jim vytvořit nádherné prostředí s charakterem. V něm se budou cítit všichni rodinní příslušníci v bezpečí a pohodlí, takže si mohou užívat atmosféry v rodinném kruhu.

null

null

null

null

Autor fotografií: Melanie Acevedo

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT