Ne všichni máme myčku. Několik triků pro snazší a rychlejší ruční mytí nádobí!

Patříte mezi ty, do jejichž domácností si myčka nádobí z nejrůznějších důvodů ještě cestu nenašla? V tom případě možná oceníte několik triků a rad, které vám ruční mytí nádobí pomohou usnadnit, urychlit a zefektivnit.

Před vložením do dřezu nádobí vždy opláchněte

Není nic horšího, než když musíte drhnout nádobí, na kterém zaschly zbytky jídla. Umývat veškeré nádobí ihned po použití ale často není možné. Jednoduchým, ale účinným trikem, který vás od vzniku neodstranitelných přilepených zbytků ochrání, je opláchnutí veškerého nádobí, než ho necháte ve dřezu. Později budete za těch několik sekund, které jste tomu věnovali, vděční.

Namočte hrnce a pánve

Hrnce a pánve se nedoporučuje pouze opláchnout ale spíše namočit, naplnit vodou a přidat do ní trochu saponátu. To pomůže uvolnit i napečené zbytky a zároveň vám toto rozměrnější nádobí zbytečně nezabere místo ve dřezu.

Povolejte na pomoc ocet a sůl

Tvrdá voda může po umytí zanechat na sklenicích bílé kapičky. Tomu můžete snadno předejít přidáním jednoho šálku octa do vody na oplachování. Skvělým pomocníkem může být také sůl, která je přirozeně absorpční a zároveň abrazivní, což z ní činí skvělý nástroj pro odstranění mastnoty. Stačí suchou houbičkou třít po povrchu mastných pánví malé množství soli. V případě připálených hrnců a pánví, které nemají nepřilnavý povrch, je naplňte vodou s několika lžícemi soli a namočte přes noc. Poté přiveďte vodu k varu, připáleniny by měly zmizet.

Používejte teplou vodu

Překvapivé množství lidí myje nádobí v nedostatečně teplé vodě. Teplejší voda ale snadněji odstraní různé zbytky a mastnotu. Pokud vám teplá voda vadí na ruce, pořiďte si na mytí kvalitní rukavice, která vás před horkem ochrání.

Investujte do koše na špinavé nádobí

Především pokud máte početnou rodinu a velké množství nádobí, oceníte speciální koš, který je určen právě na špinavé nádobí. Jeho použití zabraňuje tomu, že máte dřez přeplněný mnoha kusy nádobí, které mytí znesnadňuje, protože omezuje prostor na manipulaci.

Použijte rošt do trouby jako sušicí mřížku

Došel vám prostor na sušení? Stačí sáhnout do trouby a drátěný rošt použít jako dočasný sušicí stojan.

Zdroj: simplemost.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu