Nebojte se „zatočit“ s nudou na stěnách!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín BydlímeChytře.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mít bíle vymalovaný byt bylo po dlouhou dobu klasikou. Bílá nikoho neurazí, ale ani nezaujme a nenadchne. Nebojte se barev! Zkuste alespoň tu a tam nějakou barvu přidat nebo využít tapety, které se vrátily do módy. Chce to jen kreativitu a chuť do práce. A možná trochu inspirace, kterou vám přinášíme právě nyní.


Staňte se „malířem pokojů“

Už dlouho doma nemalujeme jen proto, abychom tam měli čisto. Výmalbou vyjadřujeme autentickou atmosféru interiéru a snažíme se mu tak dodat patřičnou náladu. Využití studených a teplých barev například pomůže prostor pocitově ochladit či zateplit. Díky barvám také můžete prostor opticky zvětšit nebo naopak zmenšit, snížit, rozšířit… musíte ale vědět, na co kterou barvu použít. A nemusíte mít barevnou celou zeď, stačí části, které vhodně doplní nábytek, obrazy či jiné bytové doplňky.

Tapety opět na scéně

Tapety se vrací do našich domovů vždy v několikaletých intervalech, a zrovna teď nastal opět jejich čas. Oproti 70. letem, kdy se tapetovaly všechny zdi a ve všech pokojích, dnes tapeta slouží jako dominantní prvek, který v pokoji ozdobí jen část místnosti. To samozřejmě úzce souvisí s výběrem, který je opravdu veliký a na trhu najdete nejrůznější tvary, barvy či motivy, od retro stylu až k vyloženě originálním vzorům.

Také obliba fototapet roste, jejich kvalita je nyní díky digitálnímu tisku vskutku dokonalá. V současné době se tapety vyrábějí z materiálu „vlies“, který nabízí úplně jednoduchou aplikaci tapet na zeď. Lepidlem se potře pouze stěna a tapety se přikládají suché. Tyto tapety navíc perfektně drží tvar i rozměr, překlenou i jemné trhliny v podkladu a hodí se i do vlhkých prostor.

Hladký základ nebo se strukturou?

Pokud máte zeď nepříliš kvalitní s trhlinami a prasklinami nebo potřebujete-li základ zpevnit, může vám pomoci jako základ pod výmalbu sklovláknitá tapeta. Jestliže jste naopak příznivci industriálního stylu a líbí se vám na stěnách stěrka nebo beton, můžete si zase pomoci například takzvanou strukturální barvou.

Vyloženě kreativní

S barvami na zdi si lze skvěle pohrát, můžete malovat obrázky či obrazce, a to pomocí šablon nebo i bez nich. Snadno se stane, že vás nějaký motiv na tapetě zaujme natolik, že ve vás vyvolá potřebu trochu jej dokreslit, oživit a podobně. Malůvky na stěně snadno doplníte i dalšími bytovými doplňky, třeba kresba stromu v dětském pokoji vypadá ještě lépe, pokud ji doplníte ptačí budkou sloužící jako polička. Nápadům se meze nekladou.

Využití tapet a barev na zeď je pěkné a originální, díky používaným materiálům jej lze poměrně snadno změnit, jen dejte pozor na dojem „přeplácanosti“, který může snadno vzniknout!

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín BydlímeChytře.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.