Nečekaná návštěva nemá šanci aneb pořiďte si skvělé vchodové dveře.

Nadchází podzim a vy jste zjistili, že vaše staré vchodové dveře již netěsní jak dříve a že prostě potřebují vyměnit? Ano, stává se to pořád – ale jak teď vybrat nové, aby nám dlouho vydržely a pro vás byly také vhodné? Je třeba myslet na pár věcí, než si nějaké pořídíte.

Kalkulace

Je si třeba v hlavě srovnat dva základní aspekty – cena versus kvalita. Jistě, můžete při jejich nákupu ušetřit, ale za jakou cenu? Po první zimě budete muset dveře vyměnit, protože již nebudou vyhovující. Raději si vyberte dveře ze střední cenové třídy, než za každou cenu ušetřit.

Anketa: Jaký typ vchodových dveří máte doma?
Celkem hlasů: 249

Velikost

Samozřejmě musíte dopředu dveře dobře rozměřit, abyste předešli tomu překvapení, když si konečně domů dovezete ty správné a zjistíte, že vám chybí nebo přebývá, byť jen jeden centimetr? Dveře musí sedět naprosto dokonale, jinak jsou naprosto zbytečné. U nás jsou povětšinou všechny dveře v normovaných rozměrech – a to nejčastěji šířky 80 či 90 centimetrů. V případě, že si stejně nebudete rozměrem jisti, můžete dveře pořídit i se zárubněmi. Jsou sice levnější, nicméně o dost složitější je zase jejich montáž.

Dveřní doplňky

Když už máte všechny technické aspekty vyřešeny, můžete se zaměřit na drobnosti, které dveře doplňují – jako například kukátko, práh, přidané zámky a hlavně kování. Tahle část je určitě pro vybírání příjemnější pro ženy.

Materiál

Výběr materiálu je hodně důležitý vzhledem k tomu, jakým podmínkám budou vaše vchodové dveře vystaveny. Zda budou situované v paneláku či v rodinném domě, zda budou vystavovány venkovním vlivům, jako je například déšť, sníh nebo prudký vítr. Nejlépe je se o těchto aspektech poradit přímo s prodejcem dveří, který nejlépe ví, který typ vám doporučí. Můžete si pořídit dveře například z těchto materiálů:

  • plastové
  • dřevěné
  • hliníkové

Věříme, že vašimi novými dveřmi už teď žádná nečekaná návštěva neprojde.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT