Největší domy na světě aneb bydlet se dá všude. Od osobního mrakodrapu až po panství ve šlechtickém stylu

Antilia (zdroj foto: steemit.com)

Pokud bychom chtěli vytvořit seznam největších rezidencí na světě, byl by plný paláců. Na vrcholu seznamu by byl Brunejský mramorem obložený palác o rozloze 2.152.782 čtverečních stop. Když vyloučíme královskou hodnost a orientujeme se pouze na soukromé nemovitosti, získáme sbírku domů a vil, které patří průměrným miliardářům.

Jak bydlí milionáři?

Výběr je tvořen výhradně domy soukromými. Když lidé uvažují o extrémně velkém bohatství, napadne je Donald Trump nebo Bill Gates. Pravda je, že Mar-a-Lago v Palm Beach na Floridě bylo kdysi Trumpovým soukromým bydlištěm a se svými 100.000 čtverečními stopami bylo jednou z největších rezidencí na světě. Dům Billa Gatese je také dost velký, má rozlohu přibližně 66.000 čtverečních stop. Porozhlédli jsme se po světě, abychom našli některé z největších domů. Tady jsou.

Antilia (Bombaj, Indie)

S čistým majetkem zhruba 49 miliard dolarů byl Mukesh Ambani v roce 2018 jmenován nejbohatší osobou v Indii. Je také jedním z nejbohatších lidí na Zemi. Ropný a plynový magnát se může pochlubit vlastnictvím největšího a nejdražšího soukromého bydliště na světě. Domek za 2 miliardy dolarů je známý jako Antilia a jde o 27patrový mrakodrap v centru Bombaje s krásným panoramatickým výhledem na Arabské moře.

Biltmore Estate (Asheville, Severní Karolína)

Kdybyste museli hádat, kde lodní a železniční magnát Cornelius Vanderbilt a jeho dědici postavili některé z mnoha rezidencí, pravděpodobně byste řekli New York nebo Long Island. A měli byste pravdu. Na Asheville byste si pravděpodobně okamžitě nevzpomněli. Zámecký dům byl dokončen v roce 1895 a poté několikrát restaurován. Nyní v něm najdete 250 pokojů, 43 koupelen, 3 kuchyně, 65 krbů či knihovnu pro 23.000 knih. Dům je považován za největší soukromou rezidenci v USA.

Witanhurst (Londýn, Anglie)

Technicky vzato je Buckinghamský palác největší rezidencí v Londýně. Má zhruba 830.000 čtverečních stop obytného prostoru a 775 pokojů. Protože je ale domovem královny, v našem seznamu jej musíme přeskočit ve prospěch druhého největšího sídla ve městě. Druhý největší dům má rozlohu 90.000 čtverečních stop, 70 metrů dlouhý bazén, kina, masážní salony, sauny, posilovny a další „nezbytnosti“. Za 50 milionů liber jej v roce 2008 koupil ruský miliardář Andrey Guryev.

Safra Mansion (Sao Paulo, Brazílie)

Sídlo vlastní notoricky známá rodina privátního bankovnictví, Safras. Jde o úžasnou rezidenci, která trochu připomíná Villa Leopolda, sídlo na francouzské riviéře, které kdysi patřilo bratrovi Edmondovi a svou velikostí patří mezi 6 největších rezidencí. Dům o velikosti 10.868 čtverečních stop a 130 místnostech je obklopen vysokou zdí. Na pozemku jsou dva bazény a třetí bazén najdete uvnitř.

Versailles (Windermere, Florida)

Vzestupy a pády Jacqueline a Davida Siegela včetně jejich panství byly zaznamenány v dokumentárním filmu The Queen of Versailles z roku 2012. Tehdy to vypadalo, že by pár mohl o své stále nedokončené monstrum přijít. Od ledna 2019 je domácí sídlo opět ve výstavbě a mělo by být dokončeno v příštím roce nebo dvou. Dům má 32 koupelen, 11 kuchyní, 14 ložnic, tělocvičnu, salon a kino. K dispozici je také prostor pro 30 aut v garáži a možnost výběru ze šesti bazénů.

Pokud máte několik desítek, či spíše stovek milionů, které chcete utratit, můžete se inspirovat a zařídit si nové bydlení!

Autor: Katka Procházková
Prohlédnout si všechny fotografie (6)

Mohlo by Vás zajímat​