Několik chytrých způsobů, jak využít potravinovou fólii

Používáte potravinovou fólii pouze k uchování jídla? Pak věřte, že je to škoda. Využíváte totiž jen zlomek jejího potenciálu. Plastová fólie vám totiž může jednoduše pomoci například i při malování, cestování či zdravotních problémech.

Štětce a válečky při malování

Chystáte se malovat? Pak si kromě nejrůznějšího malířského vybavení nezapomeňte připravit i potravinovou fólii. Když si budete chtít chvilku odpočinout, nebo klidně i přes noc, můžete do ní jednoduše zabalit štětce či válečky, a ony vám nevyschnou. Podobný postup lze použít i k uchování zbytků otevřených barev v plechovce.

Horní skříňky kuchyňské linky či lednice

Také neradi čistíte prach z vrchních částí kuchyňské linky či ledničky? Stačí vršky překrýt potravinovou fólií. Na první pohled nebude nic vidět a namísto dlouhých minut náročného boje s usazenými nečistotami stačí při úklidu starou fólii jen odstranit a nahradit novou. Podobný trik můžete použít také k zakrytí částí nábytku při malování či stěhování.

Pomoc při zdravotních problémech

Pokud vás trápí bolest kloubů či svalů a potřebujete si na dané místo na noc aplikovat mast, vyplatí se poté místo překrýt fólií. Ta nejenže zvýší hřejivý účinek masti, ale ochrání také vaše povlečení před případným poškozením. Podobně můžete potravinovou fólii využít i při léčbě nejrůznějších kožních problémů.

Čerstvé květiny

Koupili jste kamarádce k narozeninám kytici a bojíte se, jak přežije cestu v horku? Plastová fólie dokáže prodloužit životnost čerstvé kytici při transportu. Jednoduše ustřihněte kousek fólie a položte na něj vlhkou papírovou utěrku. Konce květin pak položte doprostřed a zabalte. Pokud nechcete, aby byla fólie vidět, můžete ji na závěr zakrýt mašlí.

Octomilky

Otravují vás doma malé drobné mušky? Zbavte se jich pomocí pasti s potravinovou fólií. Připravte si několik  kousků přezrálého ovoce, sklenici a fólii. Ovoce vložte na dno sklenice a sklenici následně překryjte potravinovou fólií, kterou můžete navíc zabezpečit gumičkou. Do fólie udělejte pomocí párátka několik malých otvorů a sklenici umístěte na slunné a teplé místo v kuchyni. Octomilky si sice najdou cestu dovnitř, ale nikoli ven.

Banány a avokádo

Banány, podobně jako avokádo, jsou pověstné tím, že rychle přecházejí z čerstvých do přezrálých. Chcete-li tento proces zpomalit a udržet je déle čerstvé, zabalte toto ovoce do plastové fólie.

Kosmetika na cestách

Také vás při rozbalení zavazadla na dovolené často nepříjemně překvapí vylití nejrůznějších kosmetických přípravků, které vedlo ke znečistění i mnoha okolních věcí?  Zabránit tomu můžete pomocí kousku potravinové fólie, kterou umístíte pod víčka a uzávěry šamponu, tekutého mýdla či tělového mléka.

Odstranění nálepek a etiket

Rádi byste si nechali sklenici od okurek, ale vadí vám etiketa? S pomocí potravinové fólie ji snadno odstraníte. Začněte tím, že nádobu s nálepkou namočíte do teplé vody se saponátem na nádobí. Poté mokrou nádobu zabalte do plastové fólie a počkejte pět minut. Po sundání obalu by se měla etiketa snadno odstranit.

Zdroj: insider.com, goodhousekeeping.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu