Několik tipů pro rychlý a snadný úklid koupelny

Koupelna je pro mnoho z nás jakousi oázou klidu. Ráno se v ní začínáme náš den a večer ho v ní zakončujeme. Bohužel při jejím každodenním používání, především pokud se o koupelnu dělíte s několika dalšími členy vaší rodiny, vzniká i poměrně velké množství nejrůznějších nečistot. Úklid koupelny ale ve většině domácností nepatří zrovna k oblíbeným činnostem. Nejen z tohoto důvodu se vyplatí znát několik triků, které vám její úklid pomohou ulehčit i urychlit.

Vždy postupujte odshora dolů

Překvapivě důležitým pravidlem, které má na výsledný efekt velký vliv, je správný směr úklidu. Nejen při uklízení koupelny, ale i ostatních místností, je vždy nutné postupovat odshora dolů. Nejprve tedy utřete prach a vyčistěte nejrůznější police, světla, zrcadla, dále obklady, vanu, umyvadlo a až na závěr podlahu. Pokud totiž nejprve zametete či dokonce vytřete, velmi snadno si následně podlahu opět znečistíte.

Nezapomínejte na utření prachu

Další zásada se týká utírání prachu. Mnoho lidí totiž při čistění koupelny utírání prachu, na rozdíl od ostatních místností, přeskakuje. Prach z polic, skříněk či umyvadla rovnou čistí za pomocí tekutého čisticího prostředku. Problémem je, že takovéto čistění prach neodstraní, pouze vytvoří nevzhledné kousky mokrého prachu, které poté budete muset z povrchu komplikovaně odstraňovat. Čas i energii si ušetříte jednoduše tím, že veškeré povrchy před umytím odprášíte na sucho. Po umytí povrchů pomocí čisticích prostředků se rovněž vyplatí jejich otření utěrkou z mikrovlákna, zamezíte tak případnému vzniku zaschlých kapiček.

zdroj: freepik.com

Nutné je čistit nejen toaletu, ale i její okolí

Specifickým problémem bývá čištění toalety. Nejrůznější průzkumy totiž ukazují, že naprostá většina lidí se při čištění toalety věnuje pouze vnitřku a vnějšku toaletní mísy. Podlahu a stěny v jejím okolí ale nikterak nečistí, nebo je jen zběžně otře. Nezapomínejte ale na to, že při používání toalety dochází zcela přirozeně k tomu, že bakterie z ní ulpívají i v jejím okolí. Je tedy více než nutné věnovat naši pozornost nejen důkladnému čistění toalety jako takové, ale i obkladů a podlahy okolo.

zdroj: pixabay.com

Několik rad na závěr

Na úklid koupelny zdaleka nejsou potřeba rozmanité čisticí prostředky, jak se vás snaží přesvědčit nejrůznější televizní reklamy. Mnohem účinnější často bývají jednoduché produkty, které máme běžně doma. S vodním kamenem i všemi nečistotami a usazeninami si hravě poradí obyčejný ocet a jedlá soda. V neposlední řadě si uvědomte, že úklid koupelny často znesnadňuje i velké množství nejrůznějších kosmetických produktů, dekorací a dalších předmětů, které máme na poličkách a dalších površích rozmístěné. Zkuste jejich počet omezit nebo některé uklidit do skříněk a uvidíte, že koupelnu rázem uklidíte mnohem rychleji.

Zdroj: cleanmyspace.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu