Nekonečný boj s úložným prostorem. Žádný byt není příliš malý, aby tam nemohl být pořádek

Přidat na Seznam.cz

Úložné prostory. Málokdy jich bývá dost a ve většině případů spíše marně bojujeme s tím, kam všechny své věci uložíme. Byty nebývají velké, a proto je problém s místem zjevný, ale je překvapivé, že s úložnými prostory často bojují i lidé ve větších domech. Problém tedy asi nebude jen v tom, kolik místa reálně máme, ale také zda jej umíme dobře využít. Tyto nápady vám mohou pomoci chytře využít každý prostor, který máte a neplýtvat místem.


Šatna

Pokud máte možnost a stavíte nový dům nebo hledáte nemovitost a nejste výrazně omezeni finančním limitem, pak se snažte, aby vaše nové bydlení disponovalo šatnou. Není to žádný výmysl pro hollywoodské hvězdy, ale nesmírně užitečná místnost, která může sloužit nejen k uložení oblečení, ale i spousty jiných věcí, které každodenně nepotřebujete.

Do šatny schováte prakticky vše, co nechcete, aby viděla případná návštěva, včetně hory nevyžehleného prádla nebo sportovního vybavení. Šatnu je vhodné vybavit poličkami v různých rozestupech, případně rovnou vestavěnou skříní, která také nabízí možnost ochránit věci před prachem. Pokud totiž preferujete otevřené poličky nebo věšáky, je jisté, že budete muset daleko více bojovat s prachem.

Komoda

Komoda je nesmírně praktickým kusem nábytku, takže pokud můžete, nakupte jich hned několik – budou se vám hodit všude. Jedna může přijít hned na chodbu, kam můžete zvolit tu s vyklápěcími zásuvkami na boty. Další dvě padnou do ložnice, kam můžete ukládat prádlo, základní kusy oblečení nebo ručníky a další potřeby. I v koupelně či obýváku nějakou komodu snadno využijete. Jejich velkou výhodou je, že se v nich snadno udržuje pořádek a vše uvnitř je chráněno před prachem. Navíc jsou nízké, a tak prostoru neberou vzdušnost a světlost.

Úložné boxy a kontejnery

Velice praktickým pomocníkem jsou úložné boxy nebo kontejnery, které se nabízí v různých barevných i materiálových provedeních a snadno padnou do každého interiéru. Můžete zde schovávat dokumenty, hračky, deskové hry, suvenýry, které nechcete vystavovat, ale na památku si je chcete ponechat. Boxy si můžete snadno nadepsat, abyste ihned věděli, kde co najdete. Velice často je vidíte i přímo v otevřené obývací stěně, nebo je můžete uložit do skříně a usnadnit si orientaci v tom, co kde máte.

  • Boxy jsou levné, a přitom plní svou funkci na jedničku.
  • Máte na výběr z široké škály rozměrů a provedení.
  • Jsou univerzální a dají se použít na úschovu mnoha věcí.
Využijte opravdu každý prostor. Buďte kreativní a nebojte si zainvestovat i do nábytku na míru. Do malých prostorů totiž často těžko sháníte vhodný nábytek, ale na míru si můžete nechat vyrobit prakticky cokoliv. A investice se vám bohatě vrátí, když budete konečně mít jednou uklizeno a pořádek v tom, co kde máte.

 

 

Autor: Michaela R.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.