Neměl žádné zkušenosti, přesto si postavil krásnou venkovní kuchyň

Posezení na zahradě s rodinou a přáteli patří k nejoblíbenějším letním kratochvílím každého z nás. Každý rok se těšíme na grilování, domácí drinky a večery trávené s těmi, které máme rádi. Stejného názoru byl i muž, který si společnost svých blízkých v kombinaci s dobrým jídlem představit uměl. I to byl jeden z důvodů, proč se na svojí zahradě rozhodl postavit venkovní kuchyň, která mu tvorbu pohoštění ještě víc usnadní.

Poté, co muž prošel nabídku možných dodavatelů, rozhodl se, že si venkovní kuchyň vytvoří sám. I přes několik zádrhelů a menších chyb tak vytvořili něco, co jim jejich dny hodně zpříjemní. Jedním z prvních kroků bylo vytvoření velké konstrukce do tvaru písmene „U“, která měla sloužit jako základ pro kuchyň.

autor: RogerBennett55

Kuchyň s výhledem do zahrady

Při pohledu na čelní stranu tohoto rámu si můžeme povšimnout velmi příjemného výhledu do zahrady. Místo, které je jako dělané pro to, aby na něm stála venkovní kuchyň. Při pohledu je člověkovi z představy grilovaného masa, zeleniny a sýrů ve společnosti přátel ještě o něco veseleji.

Nechybí ani příjemný bar

K hlavní konstrukci pro kuchyň byl připojen poměrně robustní bar, kterému nechybí ani opěrka na nohy. Jednou z věcí, které majitel kuchyně nemůže vystát je to, když mu nohy visí jen tak z barové židle, aniž by je měl kam odložit. Při bližším pohledu si můžete povšimnout, že je konstrukce opravdu robustní.

Vše bylo třeba obložit

Dalším krokem ve výstavbě kuchyně byla instalace produktu, který se jmenuje Durock. Jedná se o něco podobného plechu, který je prodáván v nejrůznějších tloušťkách – a je vyrobený z betonu. Tento materiál bývá velmi často používán k vyrovnání povrchu a zvýšení jeho stability před pokládkou dlaždic. Tímto způsobem bylo třeba obložit celou kuchyni. Jako opora pro masivní gril pak sloužila konstrukce z kovu. Při stavbě bylo třeba myslet na to, jakým podmínkám bude muset venkovní kuchyň odolávat. Ať už jde o déšť – nebo o zimu.

autor: RogerBennett55

Další na řadě byly výřezy

Poté, co byly všechny cementové desky položeny, bylo třeba vytvořit výřezy pro nejrůznější kuchyňské součásti. Všimnout si můžeme například výřezu pro umístění nádoby s ledem ihned na kraji kuchyňské linky, aby měl k ledu přístup každý.

autor: RogerBennett55

Nyní je čas na design

Při tvorbě konstrukce, která bude nést gril, bylo třeba neustále kontrolovat rozměry, aby se nestalo, že by se gril do konstrukce nevlezl. Poté přišla řada na vytvoření pracovní desky, na její tvorbu byly použity žulové dlaždice, které odolají venkovním podmínkám a budou se snadno udržovat. Na baru bylo použito stejných dlaždic, zde se však muž rozhodl, že z dlaždic vytvoří vzor. Při této práci bylo třeba dávat pozor na to, aby bylo vše dokonale změřeno i vyřezáno. Spáry jsou ve stejné barvě. Nyní přišla ta chvíle, kdy bylo třeba zasadit gril do konstrukce.

autor: RogerBennett55

Terasa, která byla postavena ve svahu, přímo vybízí k odpočinku.

Na stěny kuchyňské linky si manželka muže vybrala krásný šedý štuk v kombinaci s obklady z mozaiky. Dvířka u kuchyně jsou z kovu, díky čemuž celá kuchyň vypadá stylově.

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT