Nenechte své ratolesti sedět u počítače. Vyzkoušejte některý ze společných kutilských projektů

Zapojení dětí do projektů pro kutily se může hodně pozitivně odrazit v jejich budoucím životě. Nejenom, že se stanou šikovnějšími, ale ještě si užijí mnoho zábavy. Mimo to získají i tolik potřebné sebevědomí a hodně podstatné dovednosti. Některé dnešní děti totiž neumí v ruce držet ani štětec, natož aby byly schopné rovně zatlouct hřebík. Do kterých společných projektů se tak pustit?

Vytvořte si pohádkovou zahradu

U pohádkové zahrady neexistuje žádný správný návrh, jak by měla vypadat. A to je na nich vlastně krásné. Děti si s vaší pomocí mohou vytvořit vlastní pohádkovou zahradu. Klidně do ní zakomponujte i prvky z moderních filmů, avšak dbejte na to, aby mělo hlavní slovo dítě. Uvidíte, jakou radost jim touto maličkostí uděláte.

Postavte vlastní skříň nebo knihovnu

Všichni jsme si jako malý hráli na Bořka Stavitele nebo Pata a Mata. Proč stejnou kratochvíli nedopřát i vašim ratolestem? Nakupte materiál a společně se snažte postavit třeba skříň nebo knihovnu. Dítě se naučí základnímu kutilskému umění se dřevem, takže si bude připadat jako opravdový dospělí kutil. Až budete hotovi, nezapomeňte postavený nábytek společně natřít.

Domy na stromě jsou stále v kurzu

Dům na stromě se sice nedá postavit všude, ale pokud máte tu možnost, neváhejte ani minutu. I u tohoto projektu existuje široká možnost individualizace. Záleží pouze na vás a vašich dětech, jak bude dům na stromě velký, případně jak vysoko bude. Nezapomeňte ovšem na bezpečnostní hledisko, aby se dětem v domečku nic nestalo.

Máte doma malíře? Vyzkoušejte malování kamenů

Barvení plochých kamínků je nejoblíbenější aktivitou zejména pro výtvarně nadané děti. To ale neznamená, že s ní neuděláte radost i ostatním. Posbírejte několik hodně plochých kamenů a nechte děti tvořit. Jejich mysl je totiž hodně kreativní, takže se na kamínku může objevit slunéčko sedmitečné, květiny nebo dokonce zvířátka. Výtvory potom můžete použít k dekoraci zahrady.

Děti dnes opravdu nemusí od rána do večera sedět u počítače. Věnujte jim chvíli času a pusťte se do společného projektu, který bude rozvíjet jejich kutilské dovednosti.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT