Nevábně vonící odpadkový koš už nebude problémem

Také chcete, aby vás po návratu domů přivítala tak zvaně vůně domova? Mnoho z nás z tohoto důvodu vynakládá nemalé prostředky na nejrůznější vonné svíčky či osvěžovače, jiní si nejrůznější vonné dekorace dokonce vyrábějí sami. Zdrojem potenciálního zápachu v domácnostech je často odpadkový koš. Naštěstí ale existuje několik způsobů, kterými můžete tento problém snadno a rychle vyřešit.

Odpadkový koš nestačí jen vynášet

Většina z nás má doma odpadkový koš umístěný v kuchyni, neboť právě při vaření a přípravě jídla vzniká největší množství odpadků. Druhá místnost, kde se s odpadkovým košem často setkáváme, je koupelna či toaleta. Vzhledem k funkci odpadkového koše asi nikoho nepřekvapí, že odpadkový koš lidově řečeno nevoní. Tomu ale my často přispíváme tím, že se domníváme, že stačí odpadkový koš pouze vynášet.

Pravidelné vynášení odpadkového koše by mělo být samozřejmostí, ale po něm by mělo následovat i jeho důkladné umytí. Skvěle se pro jeho vyčistění a zároveň vydezinfikování hodí obyčejný ocet. V neposlední řadě se vyplatí například zbytky potravin nedávat do koše, ale zabalit je do zvláštního sáčku a vyhodit je rovnou do popelnice.

Triky, aby váš koš voněl

Kromě toho ale existuje několik triků, kterými můžete docílit nejen toho, aby váš odpadkový koš nezapáchal, ale aby dokonce voněl. Velmi jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout, představuje nakapání několika kapek vašeho oblíbeného éterického oleje na kousek vaty či odličovací tamponek. Vyzkoušejte a budete mile překvapeni, vůně bez problémů vydrží i několik dní.

Jinou možnost představuje přírodní řešení v podobě slupek z pomerančů a dalších citrusů nebo případně pytlíček se sušenými bylinkami, který umístíte pod pytel na odpadky. Pomáhá rovněž nasypání malého množství jedlé sody na dno koše. Zakoupit si případně můžete i speciální vonné pásky a sáčky.

Zdroj: apartmenttherapy.com, cleanmyspace.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu