Nevíte, co se starými pneumatikami? Použijte je k vytvoření stylových dekorací!

Máte zahradu, chatu či chalupu a zároveň několik starých pneumatik, které vám zbyly například teď po přezutí vašeho automobilu na letní gumy? Pokud ano, můžete pro ně snadno najít využití. Vytvořte si z nich originální květinové či bylinkové truhlíky, jezírko či studnu. Chcete to jen trochu času a šikovnosti. Pusťte se do toho a uvidíte, že už brzy vám vaše nové zahradní dekorace a doplňky budou všichni závidět.

Rozkvetlé truhlíky i bylinkové skalky

Pravděpodobně nejjednodušší je staré pneumatiky využít k vytvoření zajímavých truhlíků a záhonků pro květiny. Tyto truhlíky vyrobené z pneumatik nemusíte umístit pouze na zem, ale lze je rovněž zavěsit například na zahradní pergolu. Budete překvapeni, jak pneumatiky plné rozkvetlých květin vaši zahradu, terasu či balkon oživí a zpříjemní. Barvu pneumatiky můžete přizpůsobit ostatním doplňků, které už na zahradě máte, jednoduše tím, že je natřete voděodolnou barvou. Pneumatiky lze rovněž velmi jednoduše použít k vytvoření květinové či bylinkové skalky.

foto: Profimedia

Jednoduché zahradní jezírko

Mnoho lidí touží po tom mít na zahrádce malé jezírko. Od realizace je ale často odrazuje finanční náročnost, se kterou bývá vytvoření jezírka spojeno. Proč si ho ale nevytvořit jednoduše za pomoci starých pneumatik? Postup je velmi snadný. Stačí do pneumatiky připevnit nepropustnou folii a následně pneumatiku naplnit vodou. Fantazii se meze nekladou, a můžete si tak z různě velkých pneumatik vytvořit například i jezerní kaskádu.

Falešná studna

V neposlední řadě jde z několika pneumatik vytvořit i další zajímavá dekorace v podobě studny. Stačí několik pneumatik, které nabarvíte tak, aby k vám na zahradu ladily, dále několik trubek k jejich spojení a případně materiál pro vytvoření stříšky nad studnu. Internet je plný návodů, jak takovou studnu vytvořit. Následně do ní lze umístit nejen sud se skutečnou vodou, aby byla iluze dokonalá, ale prostor lze případně využít i jako nenápadné místo pro uskladnění různého zahradního náčiní a nářadí. V neposlední řadě jde staré pneumatiky použít rovněž k vytvoření nejrůznějších průlezek pro děti.

Zdroj: diyncrafts.com

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu