Nové koťátko v domácnosti? Víme, jak se na něj můžete připravit

Toužili jste delší dobu po koťátku a nyní nadešel ten čas, kdy si pro něj pojedete? Pak myslete na to, že bude zpočátku neohrabané, nejisté a vyplašené. Kočky obecně nemusejí zvládat změnu prostředí dobře. Obrňte se tedy trpělivostí – poradíme vám, jak se můžete na příchod tohoto nového člena své domácnosti připravit.

Každá kočka nemusí zvládat změnu prostředí dobře. Dvojnásobně to pak platí u malých koťat, která budou vyplašená. Základem vašeho společného soužití je dostatek trpělivosti. Poté, co si jej přivezete domů, s ním zacházejte v klidu a opatrně, vyvarujte se prudkých pohybů, intenzivního světla nebo pachu z kosmetiky či různých čistidel. Na jeho příchod se budete muset připravit i jinak než změnou svého chování. Co všechno budete muset pořídit?

Čtěte také: Masožravky, nevšední rostliny, které oživí interiér a zároveň vás zbaví octomilek

Co všechno bude vaše kočka potřebovat? Jídlo jako základ všeho

Stejně jako vy i vaše kočka bude potřebovat dostatek jídla. Naprostým základem je miska s krmivem a vodou. Pokud jste nestihli koupit misku přímo pro kotě, můžete použít nějakou menší z vaší kuchyně. Prvních pár týdnů podávejte krmivo, na které už bylo vaše kotě zvyklé, na nové krmivo přecházejte postupně. Může jít o proces dlouhý pár dní až týdnů. Domácí kočky neběhají po zahradě stejně jako psi, i proto jim musíte pořídit také kočičí toaletu. Stačí trocha trpělivosti a vaše koťátko se na ni naučí bez problémů chodit. Toaleta se plní stelivem, což je sypká směs, do které kotě bude vykonávat svoji potřebu.

Kotě se musí mít čím zabavit

I když je vaše kotě malé, musíte mu pořídit škrabadlo. Jinak se jednoho dne probudíte a najděte kompletně poškrábaný nábytek. Jde o kočičí instinkt, musí si mít kde brousit své drápky. Pokud chcete, aby si vaše kotě užilo dostatek zábavy, pořiďte mu namísto klasického škrabadla takové, kde najde i nejrůznější houpačky, plošiny, prolézačky, tunely a závěsné sítě. Kočka si užije dostatek zábavy a nebude vám ničit váš domov.

Nepřehlédněte: Tipy, jak snadno a nenásilně snížit spotřebu vody ve vaší domácnosti

Zdroj: Freepik

K tomu všemu pořiďte také různé hračky v podobě plyšáků, míčků chrastítek. Kočka bude tyto hračky honit po celém bytě a užije si spoustu zábavy. V neposlední řadě kupte také kvalitní a pohodlný pelíšek, kde bude moct vyspávat, kdykoliv se jí zachce.

Jak dlouhou srst má vaše kočka?

Pokud má vaše kotě srst, musíte ji občas pročesat kovovým hřebenem na to určeným. V opačném případě srst časem zplstnatí a vytvoří se na ní smotky. Pravidelné česání je důležité hlavně v období línání, které přichází v jarním období. Pokud chlupy nevyčešete, bude se kočka olizovat sama, chlupy se dostanou do žaludku a budou jí způsobovat nepříjemné potíže, kterým šlo snadno předejít. Kartáčování vám navíc ušetří spoustu práce s jinak zdlouhavým odstraňováním chlupů z gauče, vašeho oblečení a dalších textilií.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu