Novinky ze Stockholmského designového týdne aneb nechte se inspirovat při zařizování vašeho domu

Stockholm je dlouhodobě známý jako město designu. Každoročně se zde totiž koná veletrh, kde se představují ty nejvýznamnější novinky z oblasti stavebnictví. Na tomto místě totiž dochází k jedinečnému spojení historického centra s tím nejnovějším, co můžete v oblasti designu domů a bytů vidět. Pojďme se tedy podívat na ty nejvýznamnější novinky.

Kolekce kouzelné zahrady

Snová sbírka nádobí spojuje krásné vzory květin s klasickým porcelánem. Nalezli bychom zde i nádech historie, protože v minulosti byl tento porcelán předmětem stavebních darů nebo věn. Tento design se ale vrací, takže bylo nádobí Rosenthal hvězdou designového týdne ve Stockholmu.

Židle, která nevypadá jako židle

Druhou cenu si ze Stockholmu odvezl talentovaný designér jménem Fredrik Paulsen. Ten přetvořil své myšlenky v naprosto dokonalou židli, která ale na první pohled vůbec nevypadá jako židle. Disponuje totiž skleněným tělem a lehkým sedákem v podobě růžového polštáře.

null

null

Pohovka z jiné dimenze

Nejenom, že Gubi uvedl ve Stockholmu naprosto ohromující pohovku, která nevypadá jako nic podobného, ale ještě s nimi osadil celý Six Hotel. Velice elegantní prostor k sezení, na němž se budete cítit pohodlně. Na pohovce byste se totiž měli cítit pohodlně, protože bývá středobodem celé domácnosti.

I válenda může vypadat elegantně

Pokud si myslíte, že válenda musí vždy vypadat jako ošuntělý kus nábytku, tak jste na omylu. Ve Stockholmu totiž byla představena jedna pohovka od Andrease Engesvika, která se okamžitě ocitne na vrcholu seznamu věcí, které ve své domácnosti chcete.

null

null

Pokud zařizujete novou domácnost, můžete se nechat inspirovat designovým týdnem ve Stockholmu. Samozřejmě zde bylo představeno daleko více novinek, avšak my jsme pro vás vybrali pouze ty nejzajímavější.

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT