Nudná béžová ložnice získala nádech francouzské elegance

Je toho poměrně hodně, co může člověk říct poté, co se nastěhuje do poměrně nudného a mdlého domu, kdy je vrcholem designu výmalba v béžové barvě. Ano, takový dům sice nebude dýchat příjemnou atmosférou od první chvíle, když se mu ale věnuje dostatek péče, lze z takového domu udělat DOMOV.

Nudně působící interiér domu nemusí být takovou nevýhodou, jak se může na první pohled zdát. Prakticky jím můžeme získat naprosto dokonalý „podklad“ pro vlastní kreativitu a tvoření. Získáme tak mnoho příležitostí k tomu, abychom svůj dům proměnili v domov, kde budeme rádi trávit svůj volný čas s rodinou a přáteli.

Původní prostor nebyl moc nápaditý

Jinak tomu nebylo ani v domě Valerie Daren, která si pořídila dům, jehož ložnice byla připravena poměrně standardně. Výmalba, ale i podlaha byly v béžových tónech – nic, co by člověka urazilo. Valerie tvrdí, že i když prostor působil opravdu příjemně, něco mu chybělo. Chtěla z tohoto prostoru vytvořit místo, kde bude kousek z ní samotné. I proto se jej rozhodla proměnit k obrazu svému.

Čtěte také: Přiznaná cihlová zeď dokáže v interiéru divy. Nechte se inspirovat

Hra s výmalbou i podlahou udělala divy!

Před několika lety Valerie navštívila francouzský palác ve Versailles a velmi si zamilovala jeho interiér. I proto se z něj stala Valeriina inspirace, podle které svoji ložnici zařizovala. Začala tím, že nahradila nudný béžový koberec dřevěnou podlahou – jednalo se o nejdražší a časově nejnáročnější část celého projektu, na podlaze se pracovalo celé dva dny! Stěny byly vymalovány šedo-modrou barvou, nechybí ani detail v podobě orámování stěn. Stropy byly vymalovány světle bílou barvou, která strop opticky zvýšila.

autor: Instagram/valerie.myvirginiahome

Kombinace moderní prvků s těmi dobovými

Pro vykouzlení příjemné atmosféry Valerie do středu místnosti umístila velké zrcadlo ve zlatém rámu, nechybí ani křišťálový lustr a elegantní osvětlení ladící se zrcadlem. Valerie nechtěla, aby prostor působil až příliš zastarale, proto do něj umístila i několik moderních prvků – například koberec se zvířecím motivem, kožené lavice, ale také černou lampu na nočním stolku.

Nepřehlédněte: Nudná kancelář dostala druhou šanci. Podívejte se, jak proměna dopadla.

Nakonec stojí za zmínění také luxusně působící čelo postele, které majitelce umožňuje po náročném dni vklouznout do pohodlné postele a odpočívat v ní. Tato ložnice je důkazem, že i prostor, který vypadá jako ve Francii 17. století, může vypadat vkusně a moderně. 

zdroj:  Instagram/valerie.myvirginiahome

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT