Obklady téměř beze spár a napříč celým bytem? Je to jednoduché!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín BydlímeChytře.cz na hlavní stránku Seznam.cz
obklady (zdroj foto: pixabay.com)

Prosadilo se použití dlažby a dlaždic ve všech interiérech domu. A to i tam, kde byste je nečekali, například v ložnici nebo v obývacím pokoji. Hlavním trendem přitom je použití obkladů s maximálním rozměrem a minimální tloušťkou. Začínají obvykle u rozměrů 60×60 nebo 80×80 centimetrů a kladou se k sobě tak, že spáry prakticky nejsou vidět. Což nejen pěkně vypadá, ale je to praktické řešení pro úklid.


Módní dlaždice a obklady

V módě jsou jak výše uvedené formáty dlaždic, tak také úzké a dlouhé kusy, které perfektně napodobují vzhled dřevěné podlahy. K dispozici jsou rozměry například 20×80 či 20×120 centimetrů. Pokud chcete co největší jednolitou plochu, vybírejte dlaždice 60×120 centimetrů, ale seženete i ještě větší kusy.

Přednosti obkládané podlahy

Samozřejmě jde o snadnou údržbu. A čím větší formát dlaždic zvolíte, tím méně bude i spár mezi nimi a úklid se tak usnadní. Další předností je vizuální efekt, velké hladké plochu působí velmi pěkně a vkusně. Dlaždice velkých rozměrů malé místnosti opticky zvětšují a ve větších místnostech působí luxusním dojmem.

Velké formáty nejen na podlaze

Na obklady stěn nemusíte vybírat pouze ze sortimentu standardních obkládaček. V současné době si můžete stěny obložit prakticky čímkoliv, a to včetně dlažby. Jistě si dokážete představit, jak pěkně a elegantně na stěně vypadají velké formáty dlaždic. Není třeba mít obavu, že místnost pak bude působit studeně, stačí vybrat vhodný dekor – například již zmíněný dekor dřeva či dekor hrubě tkaného koberce.

A to zdaleka není vše. Dlažbu a obklady můžete použít ke tvorbě kuchyňské desky, jídelního stolu, povrchu dveří nebo třeba skříní.

Jedničkou jsou výrazné struktury

Výrobci se nechávají inspirovat především povrchy různých přírodních materiálů (nejčastěji dřeva a kamene), ale též geometrickými tvary a strukturami textilií. V posledních letech si získaly oblibu obklady s 3D povrchem, které mají opravdu výraznou strukturu. 3D formáty navíc místnost skvěle oživí hrou světla při dopadu na jejich povrch.

Žádné spáry a žádné odchylky!

Moderní obklady a dlažby mají už hrany hotových dílců upraveny zabroušením na přesný rozměr, a to s minimálními odchylkami u jednotlivých kusů. To umožňuje pokládat dlaždice velmi blízko k sobě a vytvářet téměř neviditelné spáry, odhadem 1,5 až 2 milimetry. Plocha působí velmi kompaktně a čistě. Také můžete více použít více různých doplňků nebo interiér v pohodě zcela vyměnit. S velkými dlaždicemi bude zkrátka vypadat dobře jakýkoliv styl.

Na co si ale dejte pozor je práce obkladače. Mnozí ještě nejsou na moderní trendy zvyklí a mohli by váš pečlivý výběr zhatit nesprávně položenou dlažbou!

 

Autor: Vlastimil V.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín BydlímeChytře.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.