Pár jednoduchých tipů, jak si v pohodlí vašeho domova zřídit home office, kde vás při práci nebude nikdo rušit

Možná si budete říkat, že vytvoření pracovního koutku v pohodlí vašeho domu je složité a finančně velice náročné. V dnešním článku vám ovšem veškeré předsudky vyvrátíme, neboť si společně projdeme několik jednoduchých tipů, jak si pracovní kout zařídit. S použitím barev tedy transformujeme váš zašlý kout v pestrobarevné místo, kde se budete cítit o dost lépe, takže vzroste i produktivita vaší práce.

Krok první: vyberte si na pracovní kout vhodné místo

Všem vám je asi jasné, že nebudete moci pracovat jen tak někde. Ideální místo pro vytvoření pracovního koutku je tiché a pokud možno s přirozeným světlem. Často takový prostor naleznete vedle postele v ložnici, obývacím pokoji nebo dokonce v jídelně. Na místnosti nezáleží, daleko důležitější je zmíněný klid. Také se ujistěte, že se do daného prostoru pohodlně vejde pracovní stůl i židle a ideálně i nějaká jednoduchá přihrádka ve formě poliček nebo šuplíků.

Krok druhý: vyměřte prostor, který chcete malovat

Anketa: Pracujete z domu?
Celkem hlasů: 221

Změřte si šířku pracovního stolu a od této hodnoty poté odvoďte šířku barevného pruhu, který vytvoříte na zdi jako pozadí. Samozřejmě by měl být o něco širší než je stůl, aby vše vypadalo dobře a hezky k sobě ladilo. Nebojte si hrubé obrysy barevného čtverce na zeď načrtnout tužkou, protože ne nadarmo se říká, dvakrát měř a jednou řež, tedy v tomto případě maluj. Samozřejmě použijte úhelnici i pravítko, abyste se ujistili, že budou hrany barevného obrazce dokonale rovné.

Krok třetí: vytvořte si vlastní design

Nikdy se nepouštějte do malování bez konkrétní představy, protože by to mohlo rychle skončit katastrofou. Nejprve si celý design promyslete a nakreslete ve zmenšeném měřítku na papír. Jakmile budete s vytvořeným návrhem spokojeni, jednoduše jej přemalujete na zeď za pracovní stůl a dílo je tím hotové. Ještě vám dáme jednoduchý tip na vytvoření dokonale rovné čáry. Obalte provázek křídovým prachem, natáhněte jej do požadované výšky a lehce za něj zatáhnete. Díky jeho pružnosti se na zdi objeví dokonale rovná linka.

Krok čtvrtý: malování geometrických tvarů

Pokud byste však prostor za pracovním stolem namalovali pouze jednou barvou, nevypadal by pracovní prostor příliš elegantně. Proto se nebojte různých pestrobarevných geometrických tvarů, díky kterým daný prostor doslova ožije. Vždy se snažte vybírat teplé a veselé barvy, jež u vás navodí dobrou náladu a udrží vaši pozornost několik hodin v kuse. V tmavém prostředí se totiž rychleji unavíte, takže po několika desítkách minut nebudete mít na práci ani pomyšlení.

Krok pátý: vyzdobte si svou novou kancelář

Žádný prostor pro home office pochopitelně není dokončený, dokud do něj neumístíte nábytek a dekorační předměty. Na pracovním stole tak nesmí chybět tolik potřebná lampička s dobrým světlem, kterou oceníte zejména při dlouhých zimních večerech. Originální doplňky na pracovní stůl pak mohou jedinečným způsobem symbolizovat vaši osobnost. Jestliže máte rádi květiny nebo zelené rostlinky, nemusíte se jich bát ani v home office koutku. Dotek přírody v pracovním vytížení vám rozhodně neuškodí, ba naopak.

Ať už se budete snažit vytvořit home office prostor kdekoliv ve vašem domě, pamatujte na naše rady. S jejich pomocí to zvládne naprosto každý z vás. Nejenom, že tím získáte tolik potřebný prostor pro práci, ale ještě zde máte možnost vlastní kreativní seberealizace v podobě barevných kombinací.

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT