Pár proměnil nevzhlednou kuchyni ve starém bytě v něco zcela nového

Když pár koupil tento byt nacházející se v Brooklynu někdy před 16 lety, původně neměly v plánu zdržovat se v něm nijak dlouho. Původní plán zněl kolem pěti let, než si najdou něco jiného. Prostor, do něhož se nastěhovali, byl neuvěřitelně neutrální, nebyly zde žádné výraznější prvky, natož výstřednosti. I proto se pár pustil do rekonstrukce, která dopadla tak dobře, že zde pár se svojí rodinou zůstal trvale.

Když se rodina nastěhovala do tohoto brooklynského bytu, nemyslela si, že zde stráví více než pět let. No a nyní jsou zde již šestnáctým rokem a neumí si představit, že by žili kdekoliv jinde. Ačkoliv byl původní prostor neutrální a nezáživný, v současnosti tak rozhodně nevypadá. Co bytu chybělo v jeho původní podobě, mu pár dodal při zařizování, kdy do bytu vložili kus svého srdce.

Kuchyň byla původně mdlá a bez života

Narozdíl od většiny bytů, které se v New Yorku nacházejí, má tento byt oddělenou kuchyni od zbytku obytných prostor. Majitelka tento fakt oceňuje, protože svoji kuchyni považuje za prostor, kam se může občas schovat před zbytkem světa. Když v nedávné době byt rekonstruovali, rozhodli se, že kuchyni nechají i nadále oddělenou, ačkoliv bude menší, než kdyby ji spojili s dalšími prostory. Celý interiér byl zařizován tak, aby působil nejen moderně, ale také svěže a příjemně. Velkou výhodou celého prostoru je pak orientace většiny oken na jih a západ, kdy se do bytu dostane velké množství denního světla.

Čtěte také: Pergola: Z jakých druhů máte na výběr a jaká je vhodná právě pro vás?

Kuchyň prošla velkými změnami

Kuchyně byla původně vymalovaná na bledě žlutou barvu, kdy spolu s bílými skříňkami a nehezkou starou dlažbou nepůsobila nijak zvlášť přitažlivě. Nyní jsou kuchyňské skříňky opět bílé, ale mnohem modernější, navíc zde nechybí obklad a podlaha v šedé barvě, kdy v kombinaci s hnědou na jídelním stole a nad kuchyňskými skříňkami působí kuchyň mnohem lépe. Nemluvě o zajímavém hnědém lustru, kde je také použitá hnědá barva a působivé malbě na stěně.

Celý byt byl rozzářen barvami

Malby však najdete také v obývacím pokoji, kde modrá barva dokonale ladí k hnědému nábytku a šedému křesílku, kde jde radost trávit čas. Sami majitelé bytu říkají, že už mají dost úhledných bytů, které jsou sice pěkné, ale působí příliš mdle. Oni vsadili na barvy, spoustu barev, které dají všem jasně najevo, že to v jejich bytě opravdu žije. Nemluvě o tom, že se zde ztratí i šálek na stole nebo kniha na polici, které by v dokonale čistém domově působily nedokonale.

Nepřehlédněte: Efektivní způsoby, jak zredukovat váš odpad v kuchyni

Koupelna, kam se vejde celá rodina

Stejný obklad jako v kuchyni byl použitý také v koupelně, kde nechybí kromě vany a toalety ani velká skříňka pod umyvadlem, kde je dostatek úložných prostor pro celou rodinu. O prostorové zvětšení, ale i z praktických důvodů je zde umístěno velké zrcadlo. Ačkoliv je byt menších rozměrů, majitelé si to zde zamilovali. Stačilo jen udělat rekonstrukci, která celý prostor změnila – a to od podlahy až ke stropu. 

Zdroj: AT, Instagram/jillporterarchitect | foto: Instagram/jillporterarchitect, Amanda Kirkpatrick

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu