Petra (31): Zorganizovala jsem naši šatní skříň. Teď máme oblečení prakticky a přehledně poskládané

V našem bytě jsem si u manžela vydupala samostatnou šatnu, kterou jsem si přála celý život. Přestože je v šatně hodně místa, naše oblečení nemělo žádný řád. Rozhodla jsem se, že oblečení, boty i módní doplňky prakticky zorganizuji do úhledných zón.

Nejdříve jsem probrala veškeré oblečení

Začala jsem s pečlivým úklidem a tříděním našeho šatníku. Nemilosrdně jsem vyhodila vše, co už nikdy neoblečeme. Uvolnilo se tak mnoho místa, které jsem mohla využít pro organizaci několika druhů oblečení. Prostor s šatní skříni je teď mnohem vzdušnější.

Každý z nás má jednu polovinu skříně

I když by mělo být místo pro oblečení spravedlivě rozdělené, ta moje polovina šatní skříně je přeci jen o něco větší. Není to jen z toho důvodu, že mám mnohem více oblečení a doplňků, ale nosím více druhů oblečení než manžel, a tak potřebuju více zón pro přehledné uskladnění.

Manželovi jsem skříň přizpůsobila do zón pro košile a obleky, kalhoty, trika a mikiny – a vytvořila mu zónu pro volnočasové oblečení. Nechybí u něj ani zásuvka pro prádelník a doplňky. V zásuvkách jsem použila praktické organizéry, díky kterým je spodní prádlo, opasky i hodinky úhledně srovnané.

U sebe jsem použila více zón šatníku

Rozdělila jsem si šatní skříň do zóny pro šaty a společenské kostýmy, jednu zónu jsem věnovala džínům a ostatním kalhotám. Nechybí ani sekce pro trika a halenky. U sebe jsem zásuvky taktéž naplnila praktickými organizéry, se kterými mohu lépe oddělit punčochy a silonky od běžných ponožek a spodního prádla. Jednu zásuvku jsem věnovala jen podprsenkám, abych je mohla mít přehledně vyskládané.

Ve spodní části mám vyskládané boty i kabelky

Spodní dvě police jsem využila pro uskladnění mých oblíbených bot, které nosím zřídka a nechci je mít v botníku u vchodu. Jsou to zejména lodičky, a tak jejich vyskládání vypadá v šatně velmi esteticky. Do druhé police jsem si dala všechny kabelky. Aby neztratily svůj tvar, vložila jsem do nich náplň, která pomůže proti zborcení stěn.

Celkově je naše šatna teď mnohem přehlednější, designovější – a já i můj manžel se mnohem lépe orientujeme v tom, jaké kousky oblečení v šatní skříni vlastně máme.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu